18 / Жовтень, 2018
18 жовтня Верховна Рада схвалила за основу проект закону №8044 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо правового підґрунтя для впровадження середньострокового бюджетного планування.
Цей законопроект створює правове підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування на всіх рівнях бюджетної системи, передбачає подальший розвиток програмно-цільового методу, а також удосконалення окремих норм Бюджетного кодексу України.
Запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні передбачає складання місцевого фінансового плану, який ґрунтуватиметься на Бюджетній декларації. Це стане першим кроком до запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні. Крім того, на виконання Стратегії управління державними фінансами пропонується доповнити Бюджетний кодекс України положеннями щодо підвищення рівня доступності.
Асоціація міст України підтримує законопроект № 8044, зокрема, необхідність запровадження планування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу.
Відповідний лист АМУ було надіслано до парламентського Комітету з питань бюджету (читати більше)
Нагадаємо, пропоновані зміни до Бюджетного кодексу були розроблені на виконання «Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки». Нагадаємо, у  цю Стратегію повністю імплементовано положення підготовленої АМУ Стратегії галузі «Місцеві фінанси» (базовий програмний документ Асоціації міст України в галузі фінансів, розроблений в рамках діяльності проекту ПУЛЬС), зокрема і щодо середньострокового бюджетного планування на рівні громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)