13 / Червень, 2024

07 червня 2024 року відбулись освітні діалоги «Київ-Харків»: делегація 37 освітян з Харківщини ділилася своїм досвідом та переймала інноваційні управлінські технології у колег міста Києва.

Організатори заходу:

Департамент освіти і науки КМДА за сприяння Київської міської ради,

ГО «Асоціація керівників шкіл міста Києва»,

Департамент освіти Харківської міської ради.

Олена Фіданян, директор Департаменту освіти і науки КМДА, зазначила, що такі освітні діалоги дозволяють не лише ознайомитися з позитивним досвідом, напрацьованим у громадах, а й удосконалювати вже реалізоване.

Ольга Деменко, директор Департаменту освіти Харківської міської ради розповіла, що більше 60% освітніх закладів Харкова зруйновані через атаки росіян, частина з них відновленню не підлягають.

«З 24 лютого 2022 року в місті не було жодного безпечного дня. Але попри такі надскладні умови, навчальний процес не переривається. Більше того, освітяни роблять все, щоб максимально охопити дітей офлайносвітою. В місті організовано метро-школу. Завершено будівництво підземної школи, яка охоплює навчальним процесом півтори тисячі дітей», – зазначила вона.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, наголосив, що «Освітні діалоги» – це не просто обмін досвідом і показ кращих практик, а ще й напрацювання конкретних пропозицій для центральної влади.

«За результатами проведених раніше діалогів Київ-Херсон і Київ-Одеса нам вдалося значно удосконалити нещодавно прийнятий закон, який стосується дошкільної освіти», – підсумував Олександр Слобожан.

До зустрічей з освітянами долучилися також:

Борис Сікліцький, депутат Київської міської ради, заступник голови Постійної комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту,  

Олександр Яцунь, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

За результатами дводенного інтенсивного обміну досвідом учасники делегації Харкова отримали сертифікати про підвищення кваліфікації Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Такі освітні діалоги відбуваються не вперше: 7-10 лютого 2024 року з метою обміну досвідом Київ відвідали педагоги з Одеської області; 18-20 квітня 2024 року відбулись освітні діалоги «Київ-Херсон».

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)