27 / Липень, 2020
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у програмі «Освітні війни», яка вийшла на 24 каналі 25 липня. Головні теми для обговорення - освіта для дорослих та створення мережі міст, що навчаються. Також у обговоренні взяли участь Микита Андреєв, виконавчий директор ГС "Українська асоціація освіти дорослих", голова громадської ради при Міністерстві освіти та науки України та Марія Богуслав, директор освітнього хабу міста Києва.
«У 2017 у нас фактично прийнятий новий закон про освіту. І освіта впродовж життя, так звана освіта для дорослих – є його складовою. Наша країна ще намагається перейти, але весь світ – це вже де-факто є епоха інформаційного суспільства. Настільки змінилося життя. Раніше для навчання було достатньо слухати і ставити потрібні запитання. Зараз недостатньо просто слухати і ставити правильно запитання. Важливе і формулювання власної думки – різні курси, тренінги. І що стосується, безпосередньо, керування людьми. Тому що цьому теж на якійсь базовій освіті не навчають. Тому освіта протягом життя – це вимога життя», - наголосив Олександр Слобожан.
О.Слобожан розповів про гендерно-орієнтоване бюджетування. Він зазначив, що Асоціація міст України створила курс з ГОБ для органів місцевого самоврядування і навчає не лише фінансистів, а й сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад. «Курс спочатку не користувався популярністю, а потім це стало закріплено на законодавчому рівні. І не треба ходити дивитися по роботодавцям, а це вже є закріплена вимога. І той хто раніше стартував, той опинився в більш вигідних умовах. У нас ще кілька років тому ніхто не знав про ГОБ, а тепер це вимога часу», - сказав О.Слобожан.
Обговорюючи питання створення освітніх хабів в Україні, Виконавчий директор АМУ зазначив, що в багатьох містах вже працюють різноманітні хаби і це лише початок, їх буде ще більше. Досвід перших хабів вже шириться серед міст. Подібна ситуація була, коли АМУ запроваджувала в містах України бюджет участі.
 Асоціація міст України розпочинала впроваджувати бюджет участі в кількох містах. Зараз по Україні вже 300 міст, в яких запроваджений так званий партисипативний бюджет, - зазначив Олександр Слобожан.
Щодо глобальної мережі міст, що навчаються, О.Слобожан зауважив, що всесвітня мережа, яка створена при ЮНЕСКО у 2013 році налічує 1000 кандидатів, які хочуть отримати статус міста, що навчається. Серед них є і декілька українських міст. Міста, які знаходяться в цій глобальній мережі швидко показують успіхи в місцевому економічному розвитку.
 
Пропонуємо переглянути повне відео:
 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)