21 / Травень, 2021
19 травня 2021 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, до порядку денного якого були включені важливі для сфери ЖКГ законопроєкти.
Під час засідання був розглянутий законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» (№3508). Проєкт Закону спрямований на реструктуризацію заборгованості підприємств тепло- та водопостачання, списання нарахованих на таку заборгованість штрафних санкцій, а також на вирішення проблеми відшкодування заборгованості з різниці в тарифах. Народний депутат Євген Пивоваров, один із авторів законопроєкту, представив його та підкреслив, що  його прийняття допоможе увійти в опалювальний сезон згідно запланованих термінів.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан виступив з офіційною позицією Асоціації міст України щодо підтримки законопроєкту №3508. Зокрема, він звернув увагу на необхідність термінового вирішення проблем ТКЕ та якнайшвидшого ухвалення цього законопроєкту, щоб територіальні громади були забезпечені тепло та водопостачанням. Крім того, О.Слобожан наголосив на важливості дотримання умов укладеного між Урядом України, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП та Асоціацією міст України Меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. 
Асоціація міст України зверталася до Голови Верховної Ради Д.Разумкова щодо підтримки невідкладного розгляду цього законопроєкту у сесійній залі. Адже необхідно розуміти, що для українських сіл, селищ, міст ухвалення законопроєкту №3508 - це надважливий крок, щоб почати процес врегулювання проблем у сфері теплокомуненерго, - сказав О.Слобожан.
Пропонуємо переглянути виступ Виконавчого директора АМУ на засіданні:
 
 
Переглянути повний запис засідання Комітету можна за посиланням.
 
Також на засіданні розглядався проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» та інших законів щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» (№3800-1). Він передбачає списання заборгованості (яка обліковується за станом на 30.06.2020) за природний газ постачальників природного газу, підприємств ТКЕ, операторів газотранспортних мереж, операторів газорозподільчих мереж та побутових споживачів.
За підсумками засідання профільного Комітету, не зважаючи на актуальність проблем, які вирішуються законопроєктом №3508, голова Комітету зняв його з розгляду, пообіцявши повернутися до цього питання найближчим часом. Ухвалення законопроєкту № 3800-1 народні депутати також не підтримали.

Нагадаємо, раніше за підсумками засідання Консультаційної ради з питань місцевого самоврядування​ Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков доручив невідкладно розглянути законопроєкт №3508 щодо безперебійного газопостачання населенню.
 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)