Станом на 9:00 7 квітня в Україні 1462 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 45 летальних, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 143 нові випадки.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
▪️Вінницька область — 77 випадків;
▪️Волинська область — 34 випадки;
▪️Дніпропетровська область — 15 випадків;
▪️Донецька область — 10 випадків;
▪️Житомирська область — 11 випадків;
▪️Закарпатська область — 38 випадків;
▪️Запорізька область — 41 випадок;
▪️Івано-Франківська область — 160 випадків;
▪️Кіровоградська область — 53 випадки;
▪️м. Київ — 253 випадки;
▪️Київська область — 97 випадків;
▪️Львівська область — 29 випадків;
▪️Луганська область — 3 випадки;
▪️Одеська область — 30 випадків;
▪️Полтавська область — 12 випадків;
▪️Рівненська область — 40 випадків;
▪️Сумська область — 51 випадок;
▪️Тернопільська область — 168 випадків;
▪️Харківська область — 1 випадок;
▪️Херсонська область — 13 випадків;
▪️Хмельницька область — 10 випадків;
▪️Чернівецька область — 247 випадків;
▪️Черкаська область — 62 випадки;
▪️Чернігівська область — 7 випадків.
Ситуація у світі наступна: всього у 184 країнах захворіло 1 348 628 осіб (03.04.2020 – у 181 країні захворіло 1 017 693 особи) на COVID-19, померло 74 834 особи (03.04.2020 - 53 176 ооіб) та видужало 285 064 особи (02.04.2020 - 212 072 особи). Найбільша кількість захворілих зафіксовано у США, Іспанії та Італії.
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.
Відповідні положення з надання медичної допомоги затверджені наказом МОЗ України про "Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)". Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров'я України.
Також за дорученням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня (розпорядження №2), у всіх областях України створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторії. Це значно зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання та потребують здачі відповідних аналізів.
Постановою від 02 квітня №255 встановлено, що особами, які потребують самоізоляції, є:
особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
Лікуючий лікар хворого або особи з підозрою на інфікування COVID-19 визначає строк самоізоляції на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Працівники державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю визначають персональний перелік осіб, які потребують самоізоляції у зв’язку з контактом з хворим на COVID-19 та вносять інформацію до відповідних інформаційних систем.
У разі призначення зобов’язання щодо самоізоляції:
особа зазначає місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв’язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров’я та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи);
повідомляється, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.
До відповідних інформаційних систем (зокрема до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг) вноситься інформація про прізвище, ім’я, по батькові особи, дату її народження, місце самоізоляції та засоби зв’язку (номер телефону), чи особа проживає сама, чи є можливість піклування про неї іншими особами в період самоізоляції. За згодою особи також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання та стан здоров’я на час самоізоляції.
Особи, які потребують самоізоляції, можуть внести самостійно інформацію до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг за умови наявності технічної можливості.
Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.
Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху.
Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які хворі на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин.
У невідкладних станах особа, яка перебуває на самоізоляції, звертається за екстреною медичною допомогою.
Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється працівниками Національної поліції та Національної гвардії, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами, у тому числі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
25 березня Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.
17 березня, Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
Передбачається, що медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації з коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати. Також будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.
Постанова від 23 березня 2020 року №246 врегульовує деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Зокрема встановлюються додаткові доплати у розмірі до 200 відсотків посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов’язкових доплат, надбавок пропорційно відпрацьованому часу.
Доплати медичним працівникам, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) та уклали договір з НСЗУ, здійснюються за рахунок коштів, отриманих закладами охорони здоров’я відповідно до договорів про медичне обслуговування населення укладених з Національною службою здоров’я, та з місцевих бюджетів.
Наказом МОЗ України 02.04.2020 768 затверджено Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
- Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворовання спричинених новим коронавірусом:
Додаткова інформація
- Моніторинг контактів ймовірних та підтверджених випадків COVID-19 (01.04.2020)
- 63,5% від усіх виявлених випадків COVID-19 в Україні належать до вікової категорії від 30-ти до 60-ти років (31.03.2020)
- Всеукраїнська асоціація дитячої імунології та Українська академія педіатричних спеціальностей виступають за рутинну імунізацію під час пандемії COVID-19 (30.03.2020)
- Оновлений курс «Надання екстреної допомоги під час важкої ГРВІ» (27.03.2020)
- Імунізація в умовах пандемії COVID-19 (25.03.2020)
- Інструктажі для медпрацівників щодо використання ЗІЗ (24.03.2020)
- ЦГЗ отримав обладнання для швидкої діагностики COVID-19 (24.03.2020)
- Соціалізація під час карантину (24.03.2020)
- Що варто знати про самоізоляцію під час COVID-19 (23.03.2020)
- Що варто знати людям із астмою під час COVID-19 (23.03.2020)
- COVID-19: звіт про роботу Центру громадського здоров'я України (22.03.2020)
- Здавати кров та її компоненти під час пандемії COVID-19 безпечно! (21.03.2020)
- Догляд за пацієнтом з підозрою на COVID-19 (20.03.2020)
- Дезінфекція у немедичних установах, де можливе інфікування COVID-19 (19.03.2020)
- Куріння і COVID-19 (19.03.2020)
- Регіони забезпечать додатковими апаратами штучної вентиляції легень (11.03.2020)
- Вірусологічна референс-лабораторія отримала офіційний звіт з Лондона на всі 11 зразків (11.03.2020)
- COVID-19 і грип: що між ними спільного і відмінного (10.03.2020)
- Підтверджено перший випадок COVID-19 в Україні (03.03.2020)
- На платформі дистанційного навчання Центру громадського здоров’я України стартував онлайн-курс, присвячений новому коронавірусу (03.03.2020)
- Брифінг заступника міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка (03.03.2020)
- Засоби індивідуального захисту для медичних працівників (02.03.2020)
- Тренінг для епідеміологів та вірусологів про те, як готуватися та реагувати на спалах COVID-19 (28.02.2020)
- ВООЗ передала вірусологічній референс-лабораторії ЦГЗ 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19 (24.02.2020)
- ВООЗ провела симуляційну вправу з реагування на спалах COVID-19 (20.02.2020)
- Тимчасові рекомендації CDC для підприємств і роботодавців щодо реагування на коронавірусну інфекцію COVID-19 (18.02.2020)
- Новий коронавірус: шляхи передавання і варіанти захисту (14.02.2020)
- Епідемічна ситуація на судні CMA CGM URAL є благополучною (13.02.2020)
- Круглий стіл «Коронавірус. Соціальний та економічний вимір» (12.02.2020)
- Пресбрифінг ЦГЗ про ситуацію щодо коронавірусної інфекції 2019-nCoV у світі (10.02.2020)
- На круїзному лайнері Diamond Princess виявили інфікованих 2019-nCoV громадян України (10.02.2020)
- Пресбрифінг ЦГЗ з оперативною інформацією про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV (07.02.2020)
- Відповіді на актуальні запитання про тест-систему (06.02.2020)
- Інформація про підтверджені випадки коронавірусної інфекції на круїзному лайнері (05.02.2020)
- Сьогодні Україна отримала тест-систему для виявлення нового коронавірусу (2019-nCoV)
- Рекомендації для населення за наявності симптомів гострого вірусного захворювання чи відвідування м. Ухань, Китай (05.02.2020)
- Пресбрифінг ЦГЗ щодо поширення нового коронавірусу у світі (04.02.2020)
- Пресбрифінг ВООЗ, МОЗ і ЦГЗ у зв’язку з оголошенням ВООЗ про надзвичайну ситуацію міжнародного значення щодо поширення нового коронавірусу у світі (31.01.2020)
- Брифінг з питань поширення нового коронавірусу у світі та заходів готовності Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я України (30.01.2020)
- Пресбрифінг Центру громадського здоров’я та МОЗ України щодо епідситуації з грипу, ГРВІ та з поширення коронавірусу у світі (29.01.2020)
- Пресбрифінг МОЗ та ЦГЗ щодо спалаху нового коронавірусу у світі (28.01.2020)
- Пресбрифінг ВООЗ, МОЗ та Центру громадського здоров’я України щодо розповсюдження коронавірусної інфекції (nCoV) (23.01.2020)
- Оновлені поради ВООЗ щодо міжнародних перевезень у зв’язку зі спалахом нового коронавірусу (25.01.2020)
- Результати засідання Комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ щодо випадків нового коронавірусу (23.01.2020)
- МОЗ та ЦГЗ інформують про ситуацію з поширення нового коронавірусу (nCoV)
- Про випадки пневмонії у Китаї та Таїланді, спричинені новим коронавірусом
- Онлайн-брифінги МОЗ України щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції (FB, YouTube)
- Відповіді на головні питання щодо COVID-19/SARS-CoV-2
- Інформація про COVID-19/SARS-CoV-2 на сайті МОЗ України
- Інформація про COVID-19/SARS-CoV-2 на сайті ВООЗ
- Інформація про COVID-19/SARS-CoV-2 на сайті ЄЦПКЗ
- Viber-спільнота МОЗ України «Коронавірус_інфо»
- Telegram-канал про коронавірус в Україні, верифікований МОЗ України
- Telegram-бот МОЗ України для оперативної відповіді на поширені запитання щодо коронавірусу в Україні
- Новий коронавірус (відео)
- Інфографіка
- Інформація для лікарів:https://drive.google.com/drive/folders/1_zhh97mtj2Y7I7238fQim0Uc4p1Kx_KN
- Міністерство закордонних справ України, гаряча лінія: +38 044 238 16 57
- Міністерство закордонних справ України, гаряча лінія: +38 044 238 18 88
- Міністерство охорони здоров’я України, гаряча лінія: 0 800 505 201
- Центр громадського здоров’я МОЗ України, гаряча лінія: 0 800 505 840
- Вебресурс «ДРУГ» Міністерства закордонних справ України, телефон: +38 044 238 16 57
- Урядовий контактний центр: 1545
- НСЗУ, контакт-центр: 1677