19 / Травень, 2020

Оновлено електронний інструмент з розрахунку вартості платної послуги для надавачів первинної медичної допомоги «Pay&Care» – наразі доступна версія 2.0. Про це повідомила Національна служба здоров’я. У нових умовах фінансування, надавачі первинної медичної допомоги потребують сучасних методів з обрахунку вартості платних послуг. Оновлена версія містить нові законодавчі вхідні параметри, деталізовані інструкції по роботі на вкладках інструменту, збільшену кількість послуг у групах «лабораторні…», «діагностичні…» та роз’яснення щодо технічної можливості збільшення кількості послуг для розрахунків. Електронний інструмент «Pay&Care» призначений для центрів первинної ланки, які або планують запровадити надання платних послуг, або вже надають платні послуги і бажають поновити розрахунки.

Електронний інструмент дозволить первинці:
- розробити тарифи для надання платних послуг;
- проводити переговори щодо актуалізації колективного договору, зокрема в питанні преміювання персоналу;
- розробляти та вносити зміни до фінансового плану;
- проводити переговори  із власниками ЗОЗ щодо статті доходів та видатків.
Скористатись новим електронним інструментом можуть усі надавачі первинної медичної допомоги, які мають діючий з НСЗУ договір про медичне обслуговування населення.
Електронний інструмент «Pay&Care 2.0» не потребує спеціального програмного забезпечення і має автоматичний розрахунок. Детальніше із оновленою версією інструменту та принципом його роботи можна ознайомитись за посиланням.
На початку року Асоціація міст України зібрала та надіслала до Офісу Президента, МОЗ України та НСЗУ проблемні питання, які виникли у громадах у зв’язку з укладанням договорів з НСЗУ зі змінами у фінансовій діяльності медичних закладів і потребують першочергового вирішення. АМУ застерігала про ризики, які виникнуть в охороні здоров’я. Серед ряду проблем були такі, що пов’язані з наданням платних послуг в медичних закладах, затверджених постановою КМУ від 17.09.1996 №1138,  і потребують перегляду.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)