11 / Вересень, 2023

«Військове» ПДФО обов’язково має залишатися в бюджетах громад, наголосила Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України, в ефірі Суспільне Спротив. Львів

Вона акцентувала увагу, що саме за рахунок децентралізації, за рахунок громад – міст, селищ і сіл, 24 лютого 2022 року ми стримали російського агресора. Відтоді і до Перемоги громади продовжують протистояти ворогу, надаючи допомогу - і своїм мешканцям, і переміщеним особам, і військовим, всім, чим можуть. Унікальність України, і це підтверджують світові експерти, в централізованості нашого спротиву згори, і мережево, знизу, від понад тисячі громад.

Сьогодні через місцеве самоврядування, яке для цього залучає бізнес, волонтерів і донорів, наші військові підрозділи швидко й адресно отримують всі необхідні засоби – від харчів і одягу до автівок і дронів. Так, за даними Асоціації міст України, які базуються на інформації з 754 громад, за 2022/2023 роки військове ПДФО було отримано 107 млрд грн, з яких на військові потреби разом із делегованими (але не профінансованими) державними повноваженнями було витрачено плюс 77% від цієї суми. Тобто 44% «військового» ПДФО громад – це пряма допомога ЗСУ, решта йде на подолання наслідків війни, відновлення інфраструктури.

Для Асоціації міст України потрібно, щоб всі громади мали змогу працювати, отримувати належні доходи до своїх бюджетів і створювати умови для розвитку бізнесу. Тому ми звернулись до Головнокомандувача Збройних Сил України, як створити бюджети безпеки в місцевих громадах, щоб було видно, як багато громади віддають для війська, наближаючи нашу Перемоги.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)