15 / Травень, 2024

Зниження обсягів електричної енергії в енергетичній системі України через постійні атаки рф вимагає децентралізації енергосистеми, у тому числі шляхом розвитку системи розподіленої генерації.

Асоціація міст України звернулась до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо спрощення будівництва та підключення об'єктів розподіленої генерації.

Надані конкретні пропозиції про внесення змін до законодавства для забезпечення громад енергоресурсом, а саме до:

- Податкового кодексу України,

- Митного кодексу України,

- Закону України «Про ринок електричної енергії»,

- Постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля»,

- Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»,

- Постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2023 р. № 1320 «Деякі питання розміщення газопоршневих когенераційнихустановок на період воєнного стану».

Більше того, будівництво обʼєктів розподіленої генерації в територіальних громадах, збільшення маневрових потужностей та покриття аварійної потреби в електропостачанні визначено пріоритетом енергетичної безпеки держави відповідно до Указу Президента України від 07.11.2023 № 737/2023.

Встановлення газотурбінних та газопоршневих установок, у тому числі когенераційних, для виробництва електричної енергії дозволить диверсифікувати джерела виробництва електричної енергії та забезпечити покриття дефіциту потужності в енергетичній системі України. Крім того, такі об’єкти генерації електричної енергії є менш вразливими для атак у порівнянні з великими ТЕС, ТЕЦ та ГЕС.

Зважаючи на велику вартість та тривалий строк реалізації проєктів з будівництва та підключення об’єктів розподіленої генерації, Асоціація міст України наполягає на терміновому внесенні змін до законодавства, необхідних для спрощення будівництва та підключення таких об’єктів.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)