12 / Вересень, 2016

озвучені на нараді під час науково-практичної конференції «Модернізація ЖКГ – основа забезпечення належного рівня якості життя та сталого розвитку громад»

8 вересня під час роботи науково-практичної конференції «Модернізація ЖКГ – основа забезпечення належного рівня якості життя та сталого розвитку громад» відбулася нарада з питань підготовки та початку опалювального сезону 2016/2017 підприємствами комунальної теплоенергетики.

В обговоренні взяли участь представники профільних асоціацій галузі, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Е.Кругляк, міські голови та їх заступники, керівники та провідні фахівці підприємств теплопостачання. Асоціацію міст України на нараді представив аналітик з питань ЖКГ Центру аналізу та розробки законодавства АМУ О.Гарник.

Під час заходу обговорювалися найактуальніші проблеми підприємств галузі, які перешкоджають належній підготовці до початку опалювального сезону. Серед основних проблем виділено наступні:

  • повернення з пропозиціями Президентом України Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення». Таким чином залишилося невирішеним питання погашення нарахованих підприємствам теплопостачання штрафних санкцій на користь енергопостачальників, за несвоєчасне (внаслідок об’єктивних причин) виконання ними договірних обов’язків;
  • механізм розподілу коштів на рахунках зі спеціальним режимом використання (передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 18 червня 2014 р. №217), застосування якого фактично унеможливлює отримання підприємствами теплопостачання коштів у розмірі, необхідному для забезпечення їх нормального функціонування;
  • встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг тарифів, складові яких не відповідають необхідним витратам на підтримання в необхідному стані та оновлення виробничих потужностей;
  • укладення договорів на постачання природнього газу з підприємствами теплопостачання.

Під час обговорення проблемних питань заступник Тернопільського міського голови В.Стемковський наголосив на необхідності розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі житлово-комунального господарства, у тому числі й передачі до їх повноважень затвердження тарифів на всі житлово-комунальні послуги.

Окрім того, учасники наради звернули увагу на ту обставину, що кроки, які були зроблені на державному рівні з моменту закінчення попереднього опалювального сезону, фактично не змінили суттєво ситуацію у галузі на краще. При цьому окремо зазначено, що виплата заробітної плати працівникам підприємств галузі та підготовка підприємств до початку опалювального сезону відбувалася в основному за кошти місцевих бюджетів. 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)