28 / Липень, 2023

28 липня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Підгородненської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Сорія (Іспанія).

У зустрічі, організованій Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", взяли участь представники муніципалітетів Підгородне та Сорія, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Іспанської федерації муніципалітетів і провінцій (FEMP), U-LEAD з Європою, Асоціації міст України (АМУ).

Андрій Горб, Підгородненський міський голова, насамперед висловив вдячність іспанському народу за солідарність і підтримку України. Він презентував  Підгородненську міську територіальну громаду, яка є передмістям міста Дніпро і в якій проживає близько 30 тис. мешканців. Громада має розвинену логістику – автошляхи, залізниця, авіаційний та річковий транспорт. Основу економіки становить сільське господарство – виробництво фруктово-овочевої та зернової експорто орієнтованої продукції, переробка, розвивається сонячна енергетика, трейдерство.

Від початку повномасштабної російської агресії громада зазнає ракетних обстрілів, є зруйновані інфраструктурні і житлові об’єкти, поранені і загиблі мирні мешканці. Громада надала прихисток понад 2700 внутрішньо переміщеним особами, постійно надає допомогу ЗСУ, багато мешканців боронять Україну у війську.

Серед пріоритетних голова назвав: створення повноцінної системи водопостачання і прокладання 10 км водогону; водовідведення; зведення багатоквартирного будинку за сучасними технологіями для переселенців; придбання плавзасобу для очищення і днопоглиблення замуленої річки Кільчень задля підтримки сталого екологічного стану; проєкти з охорони здоров’я людей.

Карлос Мартінес Менгес, мер міста Сорія, наголосив, що він і його команда горді взяти участь у цьому проєкті та допомогти у відбудові України, висловив солідарність українцям і Україні. Він презентував громаду на півночі Іспанії з населенням близько 60 тис. людей. Економіка муніципалітету ґрунтується на сфер послуг і туризму, комерційній діяльності, харчовій промисловості й енергетиці. Плани розвитку Сорії  спрямовані на створення циркулярної економіки на базі інноваційних розробок, покращення екології, озеленення, зменшення шкідливих викидів в атмосферу, енергозбереження, функціонування екологічно безпечних транспортних засобів. Весь свій досвід і напрацювання фахівці громади готові передати українцям.

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Підгородненської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)