27 / Березень, 2023

24 березня 2023 року відбувся Діалоговий захід з питань соціального забезпечення та соціальних послуг, організований Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

У заході взяли участь понад 700 учасників, серед яких представники органів місцевого самоврядування, місцевих військових адміністрацій, представники центральних органів виконавчої влади, державних підприємств, ЮНІСЕФ.

Мета засідання: обговорення актуальних проблемних питань сфери соціального захисту населення та пошук шляхів їх вирішення, зокрема:

- доступ органів місцевого самоврядування до державних електронних систем та баз даних, проблеми їх функціонування;

- взаємодія органів місцевого самоврядування з органами Пенсійного фонду України;

- взаємодія органів місцевого самоврядування з районними державними (військовими) адміністраціями;

- призначення і виплати компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній та професійній основі;

- встановлення факту здійснення догляду за особою;

- розподіл повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей.

Уляна Токарєва, Заступник Міністра соціальної політики України, наголосила присутнім, що для міністерства є дуже важливим проведення діалогів з органами місцевого самоврядування, яких Мінсоцполітики визначає одними зі своїх ключових партнерів.

Юрій Коновалов, Директор департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та кібербезпеки Міністерства соціальної політики України, розповів про вирішення проблем доступу органів місцевого самоврядування до державних електронних систем та баз даних, проблеми функціонування цих ІТ-продуктів.

Людмила Загородна, Начальник відділу соціального захисту Маньківської селищної ради Черкаської області зазначила про проблеми, які наразі існують в обміні інформацією та в доступі до баз даних при наданні послуг.

Тетяна Хомош, Директор державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України», повідомила, що ІОЦ допрацьовує Єдину інформаційну система соціальної сфери (ЄІССС) та ПК «Соціальна громада» для покращення роботи органів місцевого самоврядування. Найближчим часом громади матимуть доступ до державних баз даних через ЄІССС. Вона звернула увагу, що доопрацювання ПК «Соціальна громада», яке необхідне для автоматичного призначення та виплати відповідної компенсації, має бути запущене до кінця квітня 2023 року.

Олена Охріменко, Директор Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України, обговорила з учасниками особливості взаємодії органів місцевого самоврядування з органами Пенсійного фонду України.

Яна Кобзар, заступник Директора департаменту соціальної політики Харківської міської ради, поділилась з учасниками досвідом роботи Харківської міської ради та рішеннями, які ними використовуються.

Ярослава Павлюк, Начальник відділу соціального захисту населення Великописарівської селищної ради Сумської області, розповіла про проблеми органів місцевого самоврядування при призначенні та виплаті компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній та професійній основі.

Олена Фартушна, Керівник експертної групи з питань захисту прав окремих соціальних груп та людей похилого віку Директорату з питань цифрового розвитку та соціальних послуг Мінсоцполітики, зосередилась на напрацьованих спільно з Асоціацією міст України змінах до Урядової постанови № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

Людмила Бруковська, Начальник відділу соціального захисту населення Волочиської міської ради Хмельницької області зазначила, що встановлення факту здійснення догляду за недієздатною особою, що потребує такого догляду, здійснюється комісією виключно наочно – при виїзді на місце проживання людини.

Ірина Коробка, Директор департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради, розповіла про проблеми, з якими стикаються міські органи соцзахисту, зокрема, релоковані, з питань виплати ветеранам війни допомоги до 5 травня.

Олена Кольчик, керівник експертної групи з питань соціального захисту окремих категорій населення Директорату адресної соціальної підтримки населення та розвитку соціального інспектування Мінсоцполітики, розповіла про позицію Міністерства щодо виплати вищезазначеної допомоги до 5 травня.

Вадим Піщейко, координатор програм соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні, презентував візію міжнародних партнерів щодо розвитку державної та місцевої соціальної політики з підтримки сімей, насамперед сімей з дітьми. Він презентував програми матеріальної і соціальної підтримки сімей з дітьми, які перебувають у скрутних умовах, і наголосив, що цьогоріч ЮНІСЕФ планує до грошової допомоги надавати системні якісні соціальні послуги для таких категорій українців.

Назар Миколюк, модератор заходу, експерт з питань соціального захисту та соціального забезпечення Асоціації міст України, зазначив, що Асоціація міст України найближчим часом презентує розроблені нею методичні рекомендації щодо складання органами місцевого самоврядування акту встановлення факту здійснення догляду за недієздатною особою. Він наголосив на важливості проведення тематичних Діалогових заходів для налагодження тісної співпраці між органами державної влади та місцевого самоврядування.

 

Відео засідання фахової мережі з питань соціального забезпечення та соціальних послуг​ можна отримати у Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)