23 / Січень, 2017

20 січня 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти відбулось засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону «Про освіту» (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016; народні депутати України) під головуванням помічника-консультанта народного депутата Олександра Співаковського, експерта Реанімаційного пакету реформ (група освіта-наука) Олени Панич та співголовуванням заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олени Козієвської.

До роботи було залучено науковців, представників Міністерства освіти і науки України, професійно-технічних та інших навчальних закладів та експертів у галузі. Участь у засіданні робочої груп взяли також Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський та заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей. Від Асоціації міст України участь взяла аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Людмила Мозгова.

На порядок денний засідання було винесено розгляд статті 12, що стосується повної загальної середньої освіти.

Олександр Співаковський звернувся до членів робочої групи з проханням виважено підійти до питання реформування освітньої галузі оскільки важливою є аргументація не тільки для народних депутатів, а й всього суспільства основних змін, зокрема повернення 12-річного терміну навчання у загальній середній школі. Як зауважив народний депутат, «прийняття проекту Закону «Про освіту» у Верховній Раді України стане можливим, якщо буде знайдено компромісне рішення, що влаштує всіх, щодо таких питань, а саме: мови освіти, структури професійної освіти та 12-річного терміну навчання у школі». «Освіта має стати фундаментом розвитку суспільства», – цим твердженням завершив свою думку Олександр Співаковський.

Під час дискусії було порушено проблему відміни оцінки у першому класі та І семестрі 2 класу початкової школи. У відповідь на це заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей зауважив, що «оцінювання і оцінка – це різні речі. Оцінювання продовжує здійснюватись у початковій школі і є вербальним, для цього не обовʼязково школярам ставити 1, 2, 3 бали».

Участь у дискусії взяли науковці, які одноголосно виступили на захист 12 річного терміну навчання, навели аргументи на користь цієї позиції.

Також в обговоренні взяла участь народний депутат Світлана Войцеховська, яка обґрунтувала внесену нею правку щодо усвідомлення здобувачами освіти рівних прав та можливостей, зокрема ґендерних проблем як один зі складників мети загальної середньої освіти.

Членами робочої групи доопрацьовано частину 12 статті. 25 січня робоча група продовжить свою роботу у звичному режимі.

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)