03 / Жовтень, 2019
03 жовтня 2019 року на 63 позачерговій сесії Охтирської міської ради прийнято рішення про приєднання  Староіванівської сільської територіальної громади. Пройдено всі етапи і процедури передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Також за приєднання сьогодні проголосувала і Староіванівська сільська рада. До складу нової територіальної громади  увійшли місто Охтирка та села Велике Озеро, Залужани, Козятин, Пристань, Стара Іванівка, Будне, Климентове, Піски, Поділ та Сосонка.
Це четверте приєднання до територіальної громади міста обласного значення в Сумській області.
Перше було – 28 серпня 2018 року, коли Шосткинська міська рада однією з перших в України завершила процедуру приєднання. А вже у 2019 році приєднали до свого складу громади Суми (24 квітня 2019) та Конотоп (14 червня 2019).
Консультативну допомогу у проходженні етапів приєднання надавали регіональні консультанти офісу реформ при Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, що це вже 38 приєднання до територіальних громад міст обласного значення від моменту прийняття змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Загалом приєднано 87 сільські та селищні територіальні громади. Найбільше приєднань відбулось в Київській області – 4 (Ржищів, Буча, Березань, Обухів) та  Сумській (Шостка, Суми, Конотоп, Охтирка), по два в Вінницькій (Вінниця, Хмільник), Дніпропетровській (Покров, Марганець), Житомирській (Житомир, Новоград-Волинський), Івано-Франківській (Коломия, Калуш), Полтавській (Гадяч, Горішні Плавні), Тернопільській (Тернопіль, Бережани), Харківській (Лозова, Ізюм), Хмельницькій (Славута, Нетішин), Чернігівській (Новгород-Сіверський, Ніжин), Одеській (Балта, Біляївка), Рівненській (Вараш, Острог) по одному в Закарпатській (Мукачево), Донецькій (Бахмут), Запорізькій (Бердянськ), Миколаївській (Вознесенськ), , Херсонській (Нова Каховка), Черкаській (Канів), Чернівецькій (Новодністровськ). На жаль, жодного приєднання до територіальних громад міст обласного значення поки не відбулось у Волинській, Кіровоградській, Луганській та Львівській областях.
Також Луцьк вже прийняв остаточне рішення про приєднання Прилуцької сільської територіальної громади, залишилось прийняти остаточне рішення Прилуцькій сільськй раді (сесія запланована на 14 жовтня). Також на фінішній прямій Івано-Франківськ (остаточні рішення плануються 9 жовтня 2019).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)