06 / Вересень, 2019
Сьогодні, 6 вересня, Біляївська міська та Мирненська сільська ради прийняли остаточні рішення про добровільне приєднання. Цими рішеннями завершено процедуру приєднання, яка відбувалася відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Варто зазначити, що шлях до приєднання був досить тривалим та непростим.
Біляївська громада має свою особливість. Так, ще 12 серпня 2015 року було утворено Біляївську ОТГ у складі Біляївської та Майорівської територіальних громад. 
А вже 27 січня 2016 року Верховною Радою України прийнято Постанову «Про віднесення міста Біляївка Біляївського району Одеської області до категорії міст обласного значення». І ось тепер нова трансформація – приєднання Мирненської сільської територіальної громади.
Загалом на Одещині це вже друге приєднання до територіальної громади міста обласного значення. Так, 6 березня 2019 року до територіальної громади міста Балти приєдналася Новопольська сільська територіальна громада.
Консультативну допомогу у проходженні всіх етапів приєднання надавали регіональні консультанти офісу реформ при Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, що від моменту прийняття змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» вже завершено 37 приєднань до територіальних громад міст обласного значення. Загалом приєднано 85 сільських та селищних територіальні громад.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)