04 / Листопад, 2016
На засіданні Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності 27 жовтня 2017 року Міністерству соціальної політики України було доручено доопрацювати за участю Асоціації міст України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій».
 
Проектом передбачається надання можливості місцевим державним адміністраціям отримувати додаткові кошти з місцевих бюджетів на оплату праці працівників для виконання ними делегованих повноважень органів місцевого самоврядування.
 
Зазначаємо, що у чинному законодавстві на сьогодні існує законодавча колізія стосовно цього питання.
 
Відповідно до частини першої статті 47 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» фінансове забезпечення місцевих державних адміністрацій здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
 
Відповідно до частини 4 статті 50 Закону України «Про державну службу» джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є державний бюджет.
 
Згідно з пунктом 3 статті 7 Бюджетного кодексу України державний бюджет та місцеві бюджети є самостійними та відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» самостійність місцевих бюджетів гарантується власними та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрями використання коштів місцевих бюджетів відповідно до закону.
 
Водночас, відповідно до частини третьої статті 2 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади» органи державної влади можуть отримувати додаткові кошти з місцевих бюджетів для виконання делегованих законами України повноважень органів місцевого самоврядування.
 
Враховуючи вищезазначене, Асоціація рекомендує Мінсоцполітики привести проект постанови у відповідність до чинного законодавства, зокрема до Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади»
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)