17 / Травень, 2023

На запрошення Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад (KS), за сприяння Асоціації міст України, Миколаївський міський голова, член Правління Асоціації міст України Олександр Сєнкевич взяв участь у Міжнародному саміті мерів та лідерів місцевого самоврядування та Європейській конференції з демократії та прав людини, які відбулися у м. Крістіансанн, Норвегія.

Міжнародний саміт мерів та лідерів місцевого самоврядування був присвячений питанням прийому та реінтеграції великої кількості тимчасово переміщених осіб й обговоренню інших викликів, з якими стикається місцеве самоврядування.
Олександр Сєнкевич під час виступу розповів про роль органів місцевого самоврядування України під час війни та поділився враженнями від реалій війни, акцентуючи на величезних руйнуваннях будівель та інфраструктури у рідному місті.  

Європейська конференція з питань демократії та прав людини – це щорічна подія, яка відбувається у Крістіансанні. Участь беруть відомі особи та лідери думок на міжнародній арені. Відкрили зібрання мер міста Крістіансанн Ян Оддвар Скісланд і заступник Генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге.
Головною темою цьогорічного заходу було: майбутнє європейського співробітництва у світлі нових загроз демократії та права людини після російської агресії проти України.

"Наслідки російської агресії в Україні серйозні та тривалі. Ми повинні продовжувати робити все можливе, щоб підтримувати Україну, надавати допомогу, що охоплює широкий спектр напрямів - від розслідування військових злочинів до допомоги правоохоронним і судовим органам, - заявив Бйорн Берге. - В окопах Бахмута українці б'ються не тільки за свою улюблену батьківщину, а й за всю Європу - за континент, де ми поважаємо незалежність і самовизначення одне одного - і де ми просуваємо й обстоюємо наші цінності та основні права".

Під час конференції Миколаївський міський голова та мер норвезького міста Крістіансанн підписали Меморандум про партнерство двох міст.

Документ передбачає обмін досвідом у питаннях міського самоврядування та розвитку демократії, налагодження співпраці між університетами та школами, організацію молодіжних та студентських обмінів.


Олександр Сєнкевич  подякував європейським партнерам за можливість розповісти про життя Миколаєва протягом постійних атак з боку рф та за надану допомогу.

«Окремою складовою нашої співпраці стане післявоєнна відбудова Миколаєва. Наразі наші міста створюють робочі групи, які координуватимуть спільні кроки та розроблять програму діяльності на рік. Дякую муніципалітету та громаді Крістіансанна за підтримку Миколаєва та всієї України. Впевнений, після перемоги ми реалізуємо чимало проєктів, які принесуть користь нашим громадам. Разом до Перемоги!», - зазначив мер Миколаєва.

Довідково. Асоціація міст України плідно співпрацює з Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад вже близько 20 років та сприяла налагодженню контактів між Миколаєвом та Крістіансанном.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)