01 / Вересень, 2023

Олександр Сєнкевич, міський голова Миколаєва, член Правління Асоціації міст України на запрошення Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад (KS) взяв участь у конференції «Солідарність та партнерство з Україною», яка відбулася 29-30 серпня 2023 року в м. Осло (Норвегія) за сприяння та організації Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад.

Участь в конференції взяли:

Гунн Маріт Хельгесен, президент Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад;

Лілія Гончаревич, посол України в Норвегії;

Ейвінд Вад Петерсон, державний секретар Міністерства закордонних справ Норвегії.

У своєму виступі міський голова Миколаєва наголосив на необхідності тіснішої співпраці між українськими та норвезькими муніципалітетами, окремо відзначивши найбільш актуальні проблеми з якими стикаються українські громади в умовах збройної агресії росії. 

«Нині, під час війни, Миколаїв показує приклад міжнародної співпраці іншим містам України. До нас звідусіль їде техніка, обладнання, надається гуманітарна допомога», - зазначив Олександр Сєнкевич.

Учасники конференції обговорили успішні приклади налагодження двостороннього співробітництва, а також обмінялися досвідом такої співпраці.

«Завдяки муніципальному співробітництву норвезькі муніципалітети можуть зробити довготривалий внесок у реконструкцію та розвиток в Україні, наприклад, шляхом зміцнення місцевої демократії», - відзначила президент Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад Гунн Маріт Хельгесен.

Ряд муніципалітетів вже повідомили Норвезьку асоціацію місцевих і регіональних влад, що зацікавлені в муніципальному співробітництві в Україні.

«Муніципальне співробітництво – це наріжний камінь позитивного розвитку України. Маленькі громади також можуть робити надзвичайні речі та робити реальні зміни», – зазначила посол України в Норвегії Лілія Гончаревич.

Норвезька асоціація місцевих і регіональних влад та Асоціація міст України є партнерськими організаціями діяльність яких спрямована на захист інтересів місцевого самоврядування, обмін досвідом між муніципалітетами, взаємній допомозі та розвитку дружніх стосунків.

Асоціація міст України готова надалі сприяти встановленню контактів між українськими громадами та муніципалітетами європейських країн.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)