08 / Грудень, 2017

Венеціанська комісія не підтримала претензії Угорщини щодо того, що мовна стаття українського Закону "Про освіту" обмежує права нацменшин.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти з посиланням на висновки комісії.

Міносвіти вважає позицію Венеціанської комісії "збалансованою та конструктивною", а також погоджується з рекомендацією про видовження перехідного терміну для імплементації мовної статті.

Так, наразі у законі Про освіту йдеться, що повноцінно мовна стаття має набути чинності в 2020 році.

"Міністерство освіти і науки України погоджується, що з педагогічної точки зору продовження перехідного періоду є обґрунтованим і повністю підтримає цю рекомендацію", - зазначили у відомстві.

Офіційно висновки Венеціанської комісії буде опубліковано 11 грудня. Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон про освіту.

Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. У середній школі для національних меншин плавно запроваджується українська як мова викладання. Але відповідно до освітньої програми - можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Джерело: http://nv.ua/ukr/ukraine/events/mon-venetsianska-komisija-ne-pidtrimala-...

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)