13 / Листопад, 2020

Міністерство освіти і науки України створило робочу групу з розроблення проєктів типової освітньої програми для учнів 5-6 та 7-9 класів закладів загальної середньої освіти, відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого 30 вересня 2020 року (наказ МОН).

Навчання за оновленими програмами п'ятикласники розпочнуть у 2022 році, в рамках наступного етапу реформи Нової української школи.
Координацію робочої групи забезпечує Український інститут розвитку освіти (УІРО). До її складу також входять представники Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, Українського центру оцінювання якості освіти, Державної служби якості освіти, Інституту модернізації змісту освіти, Команди підтримки реформ при МОН, проєкту SURGe та педагогічної спільноти.
Типова освітня програма складатиметься з варіантів типових навчальних планів та каталогів модельних навчальних програм, що будуть враховувати різні підходи: предметне викладання або/та інтеграцію в межах однієї освітньої галузі чи міжгалузеву.
Робоча група до 23 листопада 2020 року має подати підготовлені проєкти типової освітньої програми директорату шкільної освіти МОН. Після цього відбудеться громадське обговорення та доопрацювання проєктів типової освітньої програми для учнів 5-6 та 7-9 класів закладів загальної середньої освіти.
Асоціація міст України пропонує долучитися до громадського обговорення, яке допоможе підвищити якість вітчизняної середньої освіти.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)