20 / Січень, 2020
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про освіту» засновники закладів освіти протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 28.09.2022 року, мають привести установчі документи закладів освіти у відповідність із цим Законом. Зокрема, загальноосвітні навчальні заклади ІІ та ІІІ ступеня мають бути реорганізовані відповідно у гімназії та ліцеї.
У той же час чинною залишається норма, визначена підпунктом «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 року № 102. Згідно з нею педагогічні працівники гімназій та ліцеїв порівняно із педагогічними працівниками шкіл мають вищу оплату праці (посадовий оклад підвищується на 10%).
До Асоціації міст України неодноразово звертались органи місцевого самоврядування з проханням надати консультацію щодо виплат підвищених посадових окладів керівним та педагогічним працівникам закладаів загальної середньої освіти. 
АМУ двічі (листами від 12 листопада 2018 року № 5-534 та від 18 жовтня 2019 року № 5-594) зверталась до Міністерства освіти і науки України за роз’ясненням, яке  було надіслане у відповідь на депутатське звернення народного депутата України І. М. Констанкевич.
Позиція МОН зводиться до таких висновків:
  1. Керівним та педагогічним працівникам гімназій, ліцеїв, які були створені до введення в дію Закону України «Про освіту» і продовжують свою діяльність за програмами гімназій, ліцеїв, посадові оклади мають підвищуватись на 10 відсотків.
  2. Керівним та педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, які реорганізовані у гімназії та ліцеї із загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Закону України «Про освіту», посадові оклади (ставки заробітної плати) за такий тип закладу не мають підвищуватись.
У той же час МОН зазначило, що всім педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється з освітньої субвенції, постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 встановлено підвищені посадові оклади на 10%, кошти на виплату яких закладено в обсязі освітньої субвенції.
З повним текстом роз’яснення Міністерства освіти і науки України можна ознайомитись за посиланням.
Асоціація міст України дякує народному депутату України Ірині Констанкевич за сприяння в одержанні роз’яснення МОН.
Аналітичний центр АМУ
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)