01 / Травень, 2024

25 квітня 2024 року відбувся онлайн-захід «Міжнародні муніципальні партнерства для відновлення України – Відкриті роздуми щодо кращих практик та потреб», присвячений підготовці до Міжнародної конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024).

З вітальним словом до учасників виступили:

Антьє Кестнер, Представниця Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ),

Олександра Азархіна, Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України,

Томаш Остропольський, Керівник з питань політики Представництва ЄС в Україні,

Андрей Хорват, Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою», розповів про цілі зустрічі та робочі процедури.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, у своєму виступі зазначив необхідні для покращення міжнародної співпраці та відновлення України кроки. Він запропонував, зокрема, передбачати для проєктів, які працюватимуть в Україні надалі, можливість фінансування/співфінансування для розроблення проєктно-кошторисної документації твердих інфраструктурних проєктів і реалізації твердих інфраструктурних проєктів, а також ресурси для міжнародної співпраці на рівні ЄС або окремих країн ЄС.

Професор Георг Мільбрадт, Спеціальний посланник Уряду Німеччини, зазначив, що міжнародні партнерства слугують не тільки для передачі знань та досвіду, але є важливим інструментом посилення субрегіональних зв’язків та залучення ресурсів для відбудови і відновлення українських громад.

Владімір Пребіліч, мер Кочев’є, Президент Асоціації ОМС Словенії, розповів про досвід стажування українських партнерів у муніципалітеті Кочев’є та організацію табору для дітей з України. Також поділився успішними практиками з розробки проєктів індустріальних парків у Словенії.

Станіслав Таран, представник Ради європейських муніципалітетів і регіонів (РЄМР), розповів про діяльність РЄМР, досвід налагодження та зміцнення муніципальних партнерств за допомогою національних місцевих асоціацій органів місцевого самоврядування. Окремо закцентував увагу на успішних партнерстваху рамках проєкту «Мости довіри».

Курт Баудах, представник SKEW, надав інформацію про діяльність SKEW – національного координаційного центру муніципальних партнерств, і співпрацю українських громад з німецькими громадами-партнерами у сфері муніципальної політики розвитку.

Під час дискусії також виступили:

Гудрун Нідорф, представниця Комітету регіонів ЄС,

Єлька Клеменц, представниця Centre for European Perspective (CEP),

Павел Александрович, представник SFPL,

Іван Дирів, Долинський міський голова,

Олександр Зозуля, Перемишлянський міський голова.

Під час заходу спікери поділилися кращими практиками налагодження міжнародних партнерств.

Участь у заході взяли понад 40 представників українських муніципалітетів та країн ЄС, урядів України та Німеччини, представництва ЄС в Україні, Асоціації міст України, Ради Європейських муніципалітетів і регіонів, Програми «U-LEAD з Європою».

Учасники дискусії обговорили моделі, інструменти налагодження партнерств, які будуть використовуватися для досягнення результатів, рекомендації щодо напрямів та інструментів, необхідних для зміцнення муніципальних партнерств, а також перелік дій, необхідних для забезпечення побудови мережі партнерств і досягнення результатів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)