26 / Вересень, 2024

Зустріч мережі німецько-українських партнерств відбулась 18-19 вересня 2024 року у Варшаві (Республіка Польща) за організації Сервісної служби «Міста у єдиному світі» Engagement Global/SKEW у межах проєкту «Муніципальні партнерства з Україною» у партнерстві з Асоціацією міст України.

Під час діалогових заходів понад сто представників німецьких та українських муніципалітетів обмінялися досвідом, зміцнили партнерські відносини та домовилися про впровадження нових спільних проєктів.

Досвід співпраці й взаємодії представили учасники німецько-українських партнерств:

  • Боратин, Волинська область, та Шпрендлінген-Гензінген, земля Рейнланд-Пфальц,
  • Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, та Бохольд, земля Північний Рейн-Вестфалія.

 

 

 

 

 

 

 

Сергій Яручик, Боратинський сільський голова, розповів історію партнерства очолюваної ним громади з німецьким містом Шпрендлінген-Гензінген. Він відмітив, що між муніципалітетами налагоджена багаторічна конструктивна комунікація. Крім того, Сергій Яручик детально зупинився на результатах  спільної роботи й реалізованих проєктах. Також він звернув увагу на важливості постійної відкритої і широкої дискусії між громадами-партнерами, до якої долучається широке коло жителів та інституції  громади. Саме такий формат комунікації може забезпечити  співпрацю на довгі роки та реалізацію спільних проєктів.

Геннадій Лебідь, Верхньодніпровський міський голова, презентував результати партнерської діяльності Верхньодніпровська та німецького міста Бохольд. Він розповів про постійну підтримку, яку громада отримує від міста-партнера під час війни, та про відкритість і готовність німецьких партнерів до співпраці.

Ральф Вірвінські, представник відділу федеральних земель та громад Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, звернув увагу на швидке зростання кількості міжнародних партнерств особливо під час війни, що є яскравим показником солідарності муніципалітетів. Він наголосив, що для ефективного використання наявних інструментів важливо глибоко розуміти процедури подання заявок, ефективні механізми співпраці, що сприятиме реалізації проєктів регіонального розвитку.

Єсіка Віссінг, керівниця відділу організації зустрічей та міжнародних відносин міста Бохольд, зазначила, що хоч партнерство засноване недавно і першим кроком було надання місту-партнеру необхідної гуманітарної допомоги, наразі вже реалізовано перші спільні проєкти. Зокрема у серпні цього року проведено спільні молодіжні табори для дітей та молоді.

Петра Таубах, уповноважена з питань Європи міста Бохольд, наголосила, що такі зустрічі сприяють міжнародній інтеграції та розумінню культур обох країн. Окрім того, німецько-українські партнери вже визначили перспективи для подальшої співпраці у сфері освіти, енергозабезпечення, медицини, економіки, розвитку інклюзивних просторів, сприяння мобільності та пожежної безпеки.

Анне Ольбріх, керівниця програми «Фонд малих проєктів», SKEW, розповіла учасникам про особливості фінансування від фонду та надала поради щодо  ефективного користування наявних інструментом фінансової підтримки.

 

 

 

 

 

 

 

Наталія Гокіна, експертка Асоціації міст України, наголосила на тому, що Асоціація міст України проводить активну роботу щодо залучення українських громад до міжнародного співробітництва. Вона зазначила, що міжнародне співробітництва муніципалітетів сприяє процесам євроінтеграції, відновленню і розвитку громад. Також Наталія Гокіна подякувала німецьким партнерам за допомогу, яку вони надають Україні.

Під час роботи у групах українські та німецькі партнери сформулювали потреби, запити та очікування стосовно реалізації подальших спільних проєктів. Пріоритетними темами обговорення та майбутньої співпраці стали – безпека у закладах освіти, розвиток підприємництва, подолання бюрократичних перепон, налагодження алгоритму дій стосовно надання та отримання гуманітарної допомоги, енергетична безпека,  розвиток молодіжних обмінів, енергоефективність.

Учасники також напрацювали ідеї для створення проєктних заявок, які стосуються цивільного захисту, розвитку міської інфраструктури, питань забезпечення питною водою, управляння відходами, енергоефективності.

За результатами роботи українські та німецькі учасники мережі німецько-українських партнерств зазначили, що під час зустрічі краще зрозуміли запити та потреби партнерів, сформулювали для себе корисні ідеї, які будуть втілювати у життя задля сталого розвитку на місцях.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)