30 / Червень, 2020
27 червня 2020 року Президент України Володимир Зеленський зібрав на селекторну нараду урядовців, представників правоохоронних органів, очільників обласних державних адміністрацій і міських голів.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що за останній місяць ситуація в країні значно погіршилася: якщо на кінець травня фіксувалося 300–400 лабораторно підтверджених випадків зараження на добу, то на кінець червня – 900–1000, втричі зросла кількість тих, кого госпіталізують. Основна причина такого стану справ, за словами міністра, – нехтування правилами карантину. Зокрема, понаднормове перевезення людей у громадському транспорті, нехтування засобами індивідуального захисту, недотримання соціальної дистанції. Міністр наголосив, що Одещина є яскравим прикладом того, що легковажне ставлення до правил призводить до стрімкого поширення коронавірусу.
В Україні значно зростає кількість госпіталізацій хворих на коронавірусну хворобу COVID-19. Якщо в кінці травня було близько 700 госпіталізацій на тиждень, то зараз – понад 1400. Це при тому, що госпіталізуються лише пацієнти із середнім та важким перебігом хвороби. Щоб зупинити негативну тенденцію, місцевій владі потрібно посилити контроль за дотриманням карантину. Міністр зазначив, що система охорони здоров’я нині працює краще, ніж на початку поширення коронавірусу, однак у будь-якій країні можливості медицини обмежені в разі великого напливу хворих. Якщо в деяких областях наразі заповнені 40–60% ліжок, то з нинішньою динамікою незабаром місць бракуватиме.
Президент звернув увагу на те, що потрібно координуватися й пояснювати людям, які загрози сьогодні несе нехтування правилами карантину.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що за останні дві доби правоохоронці перевірили понад 6200 закладів: майже 3500 закладів торгівлі, 2 тис. закладів харчування, 850 нічних клубів і розважальних місць. Було складено 355 адміністративних протоколів, найбільше порушень виявлено у Вінницькій, Львівській, Одеській, Тернопільській областях та в Києві.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав, що показник захворюваності значно зріс і становить понад 50 осіб на 100 тис. населення. Ще 10 днів тому він був менше 40. Водночас летальність становить 2,6%, що свідчить про високий рівень лікування. Очільник уряду попросив міських голів залучити муніципальні патрулі до роботи з відомствами, що здійснюють контроль, такими як, наприклад, Держпродспоживслужба, та іншими для дотримання санітарно-епідеміологічних вимог; обмежити роботу нічних клубів з 22:00; поставити на жорсткий контроль муніципальний транспорт, а також покращити інформаційну політику та допомогти закладам освіти підготуватися до дистанційної роботи.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що існує ймовірність того, що восени більшості українських шкіл доведеться перейти на дистанційне навчання, тож уже сьогодні має бути підготовлено відповідні технічні можливості.
З понеділка Уряд почав акцію з накладання штрафів, переважно поки що на установи, що не дотримуються карантинних обмежень. Буде посилено контроль за дотриманням соціального дистанціювання, маскового режиму, дезінфекційних заходів. Це дуже важливо, щоб ми не провалилися в таку хвилю епідемії, яка була в Італії та Іспанії.
Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування на необхідністть забезпечення в громадах дотримання вимог карантину.
Захиститися від вірусних інфекцій можна наступним чином:
-
Зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям.
-
Повноцінно харчуватися, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
-
У разі появи перших симптомів ГРВІ потрібно невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.
-
Мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд.
-
Користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.
-
Уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ.
-
З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
-
Термічно обробляти продукти.
-
Не їсти сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.
-
Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота.
Дотримання простих правил дозволить уникнути захворювання.
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
Потрібно пам'ятати, що немедична тканинна маска може захистити людей, що вас оточують. Щоб захистити себе та запобігти поширенню COVID-19, потрібно триматися на відстані не менше 1 метра від інших людей, часто та ретельно мийте руки та не торкайтеся обличчя і маски руками.
Галузь: