20 / Вересень, 2016

За інформацією Міністерства освіти і науки, міська влада напряму може впливати на рівень ефективності котелень та втрати в мережах міста і може домогтися зниження тарифів, модернізуючи комунальну інфраструктуру. Про це розказала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання колегії Житомирської обласної державної адміністрації, щодо стану підготовки господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період 2016 - 2017 років, що відбулася сьогодні, 20 вересня.

“З одного боку, робота над покращенням ефективності мереж може знизити тарифи, а з іншого – модернізація шкіл і дитсадків, їх утеплення та перехід на альтернативні джерела опалювання дасть змогу споживати менше ресурсів. Таким чином місцева влада зможе економити кошти на оплаті комунальних  послуг у всіх бюджетних установах”, - зазначила Лілія Гриневич.

За підрахунками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у комунальних  мережах втрати тепла в середньому по Україні сягають 20 – 45 %, а води – 70 %. А, скажімо, у Польщі втрати у мережах становлять 3 – 4 %, хоча вони були модернізовані ще на початку 2000-х років.

Експерти Асоціації міст України зазначають, що якщо фінансування комунальних послуг навчальних закладів міста у 2017 році, про що зазначено відповідно у проекті Закону "Про державний бюджет України на 2017 рік", буде покладено на бюджети органів місцевого самоврядування, то це може призвети до скорочення інших видатків на галузь, а отже, негативно вплинути на реформу освіти.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)