31 / Липень, 2017

За даними Державної казначейської служби України, у 2017 році видатки на житлово-комунальне господарство зростають чи не найбільшими темпами порівняно з іншими галузями. Так, за січень-червень 2017 року приріст видатків по ЖКГ проти січня-червня минулого року склав 62% або в абсолютному значенні +2,9 млрд грн.

При цьому, частка видатків на ЖКГ в структурі видатків місцевих бюджетів з урахуванням міжбюджетних трансфертів щорічно зростає. Так, за січень-червень 2017 частка видатків на ЖКГ в порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла з 3,2% до 3,5%.

Це свідчить про позитивні результати реалізації реформи бюджетної децентралізації, оскільки відбулась зміна структури видатків місцевих бюджетів в бік зростання частки видатків на виконання самоврядних повноважень. По суті, підвищується видаткова автономність місцевих бюджетів та ефективність використання бюджетних коштів на місцевому рівні.

Тобто, відбувається зміщення спрямованості видатків із соціального вектору в інвестиційно-економічний бік. Розвиток житлово-комунального господарства надзвичайно важливе питання, адже раніше у місцевого самоврядування не було можливості відновлювати основні фонди ЖКГ та інвестувати власні кошти в цю сферу. Як наслідок, старіння житлового фонду стало серйозною проблемою громад. Але після проведення першого етапу бюджетної децентралізації села, селища та міста нарощують підтримку житлово-комунального господарства, що є позитивним кроком покращення якості надання послуг населенню.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)