26 / Квітень, 2021
26 квітня Міністерство соціальної політики України, Міністерство фінансів України та Асоціація міст України провели узгоджувальну нараду щодо забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа житлом або надання їм відповідної грошової компенсації. Мінсоцполітики представляли, зокрема, Заступник Міністра Борис Лебедцов та генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дитини Руслан Колбаса, Мінфін представляв Заступник Міністра Роман Єрмоличев.
Від Асоціації міст України у засіданні взяв участь – експерт АМУ Назар Миколюк.
 
Учасники наради обговорювали розроблені Мінсоцполітики зміни до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР (зміни погоджені АМУ без зауважень) та проєкт Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (перебуває на погоджені в АМУ). Зокрема, проєктом Порядку пропонується передбачити, що держава забезпечує повну виплату грошової компенсації для осіб до 23 років, 70% - для осіб від 23 років до 35 років, 50% - для осіб старших 35 років, решта відсотків відшкодовуються за рахунок місцевих бюджетів та / або інших джерел, не заборонених законодавством.
 
Мінфін не підтримує проєкт Порядку, оскільки вважає, що особи, старші 23 років, повинні забезпечуватись житлом або компенсацією виключно за рахунок коштів місцевих бюджетів. АМУ зазначила, що на сьогодні відсутній обов’язок громад забезпечувати громадян житлом або відповідною компенсацією (є загальна норма у Житловому Кодексі Української РСР) і в цілому підтримує розроблений Мінсоцполітики проєкт Порядку. Так, зазначений проєкт Порядку може застосовуватись на практиці, якщо органи місцевого самоврядування будуть фінансово спроможні надавати відповідну компенсацію і якщо саме громади спочатку будуть приймати відповідне рішення, а вже після прийняття такого рішення держава буде додавати необхідні гроші. Позицію АМУ підтримало Мінсоцполітики.
За результатами наради учасники не дійшли єдиної згоди. Проєкти нормативно-правових актів ще будуть доопрацьовуватись.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)