20 / Березень, 2017

З 1 січня 2017 року середня заробітна плата вчителя загальноосвітньої школи зросла до 4 800 – 6 800 гривень, а до 1 вересня просування по тарифній сітці на два розряди відбудеться для всіх педагогічних працівників. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час парламентської години запитань до уряду.

«Якщо це молодий вчитель, який ще не має стажу і не має високої кваліфікаційної категорії, в 2016 році середня заробітна плата таких учителів становила орієнтовно понад 3600 гривень. Зараз це понад 4 800 гривень. Якщо ми візьмемо вчителя вищої кваліфікаційної категорії, то середня заробітна плата з надбавками для вчителя вищої кваліфікаційної категорії у 2016 році становила трохи менше 5 000 гривень, зараз вона становить понад 6 800 гривень», - наголосила Гриневич.

Разом з тим міністр наголосила, що йдеться про один посадовий оклад з навантаженням 18 годин, але якщо навантаження є більшим, то і розмір зарплати відповідно більший.

«Чи нас задовольняє такий рівень зарплат вчителів? Ні. Зарплати вчителям, як і іншим педагогічним працівникам, повинні зростати. Зараз не всі педагогічні працівники, які навчають поза системою загальної середньої освіти, отримали підвищення зарплатні. Місцеві органи влади мають час до 1 вересня забезпечити просування по тарифній сітці на два тарифні розряди - це передбачено постановою Уряду, і для працівників дошкільних навчальних закладів, і інших педагогічних працівників сфери позашкільної, професійно-технічної освіти», - зазначила міністр.

Вона додала, що частина органів місцевого самоврядування вже це зробили, а в частини готові рішення, але не ухвалені через те, що на сесію не зібралися обласні ради.

«З 1 вересня таке просування на два тарифні розряди буде обов’язковим для всіх педагогічних працівників. І для нас дуже важливо, і я як міністр освіти і науки рада, що цю позицію підтримав прем'єр-міністр, весь уряд України і Верховна Рада, виділивши педагогічних працівників для підвищення їхнього соціального статусу. Бо тільки так ми можемо здійснити справді реформу освіти», - наголосила Лілія Гриневич.

Джерело: http://osvita.ua/school/55129/

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)