14 / Січень, 2019
Міністерство фінансів України надало роз’яснення щодо розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів міст обласного значення та ОТГ шляхом придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) (завантажити), яке регулюється Постановою Уряду «Про затвердження Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів» №544.
ОВДП мають більшу дохідність, ніж банківські депозити: дохідність облігацій внутрішньої державної позики зі строком розміщення на 3 місяці становить 19% річних, на 6, 9 та 12 місяців – 18% річних; при цьому поточна середньозважена вартість строкових депозитів в національній валюті складає близько 15,4% (інформація НБУ).
 
Розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів дозволить збільшити ефективність використання цих коштів, а також розміщувати їх у надійні фінансові інструменти, виплата відсоткового доходу та повернення основної суми яких гарантуються державою. 
 
Придбання ОВДП відбуватиметься через банки-первинні дилери Міністерства фінансів України шляхом подання місцевим фінансовим органом заявки для участі у розміщенні ОВДП. 
Для участі у розміщенні ОВДП місцевим фінансовим органам необхідно обрати банк-первинний дилер шляхом проведення конкурсу та укласти з ним договір про обслуговування рахунку в цінних паперах та договір на брокерське обслуговування на ринку державних цінних паперів, який має включати умови придбання ОВДП та можливість продажу їх на вторинному ринку цінних паперів.
 
Детальніше ознайомитись з можливостями розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання ОВДП можна у презентації Мінфіну (завантажити).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)