07 / Жовтень, 2020
Асоціація міст України розглянула надісланий Мінрегіоном проект Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації стратегічних та програмних документів соціально-економічного розвитку територіальної громади.
Слід зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» (окремі положення якого набирають чинності 24.07.2021 р.), вводиться поняття концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади, як документу стратегічного планування. АМУ підкреслює, що пропоновані методичні рекомендації не містять інформації та роз’яснень щодо зазначеного стратегічного документу.
Також методичними рекомендаціями вводиться поняття «схема планування територій», яке взагалі не визначене в чинному законодавстві. Натомість зазначеним Законом вводиться поняття комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади.
Для уникнення різнотлумачення рекомендацій Асоціація міст України пропонує оптимізувати і чітко визначити систему стратегічних та програмних документів соціально-економічного розвитку територіальної громади, що мають розроблятися з урахуванням комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, на основі яких і повинні базуватися відповідні методичні рекомендації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)