26 листопада 2018 року рішенням Верховної Ради України у відповідь на агресію з боку Росії введено воєнний стан у таких областях: Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії. Він триватиме 30 днів пичинаючи з 28 листопада 2018 року.
Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я медична допомога надаватиметься в закладах охорони здоров’я областей і куди за потреби можуть евакуювати військових, поліцейських та всіх захисників національної безпеки, для отримання спеціалізованої і високоспеціалізованої медичної допомоги. Міністерством оборони спільно з Міністерством охорони України розроблено наказ "Про визначення механізму надання вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції та здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або в умовах запровадження воєнного чи надзвичайного стану", з яким можна ознайомитися тут. Цим наказом передбачено Інструкцію щодо механізму організації надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я, що залучаються для надання такої допомоги. Також затверджено Перелік закладів охорони здоров’я по областях та державних установ НАМН, що залучаються для надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів військових формувань та правоохоронних органів, особам рядового і начальницького складу та поліцейським, які беруть участь в антитерористичній операції та здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або в умовах запровадження воєнного чи надзвичайного стану.
Зазначені заклади охорони здоров’я, як і раніше, надаватимуть медичну допомогу жителям області. Водночас створено резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси лікарських засобів, медичних виробів, донорської крові та її препаратів. Одночасно кожен заклад охорони здоров’я може прийняти щонайменше 10-15 військових. При потребі заклади охорони здоров’я будуть підсилені фахівцями необхідної кваліфікації, зокрема - з Національної академії медичних наук. Усі медики і фармацевти відповідних відділень закладів охорони здоров’я будуть захищені: відповідно до закону вони підлягають бронюванню. У регіонах можуть створюватись робочі групи, які допомагатимуть організовувати процес вчасної госпіталізації і виписки військових та правоохоронців. Отже медики Міноборони будуть працювати у тісній взаємодії з медиками Міністерства охорони здоров’я України.
Аналітичний центр АМУ