Меморандум про співпрацю заради будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб підписано 24 березня 2025 року Київською обласною військовою адміністрацією, Васильківською міською радою та Маріупольською міською радою.
Серед підписантів Меморандуму:
Калашник Микола, Голова Київської обласної військової адміністрації,
Баласинович Наталія, Васильківський міський голова,
Бойченко Вадим, Маріупольський міський голова.
Фінансування будівництва відбуватиметься за рахунок міського бюджету Маріуполя та за підтримки міжнародних і національних партнерів.
Місцем реалізації пілотного проєкту стане місто Васильків Київської області.
Микола Калашник наголосив на актуальності проєкту будівництва соціального житла для ВПО у Василькові Київській області в межах підписаного Меморандуму.
«Переконаний, що важливо забезпечити людям, які через війну втратили домівки, відчуття безпеки, стабільності та віри в майбутнє. Підписаний документ — ще один крок до цього», - зазначив Голова Київської обласної військової адміністрації.
Наталія Баласинович зазначила, що Васильківська громада підтримує людей, які приїхали жити до них в громаду, на різних рівнях. Щодо житла для внутрішньо переміщених осіб, то під будівництво вже виділена земельна ділянка.
«Для нас важливо, щоб люди, які втратили свої домівки, змогли знайти у Василькові не просто житло, а справжній дім. Ми хочемо, аби внутрішньо переміщені особи стали частиною нашої громади, мали комфортні умови для життя, роботи та розвитку дітей. Наша громада готова допомагати тим, хто цього потребує. Спільними зусиллями ми зробимо цей проєкт успішним», – підкреслила Васильківський міський голова.
Вадим Бойченко наголосив на важливості створення для людей, які заради життя під українським прапором втратили все, комфортних умов для проживання, роботи, навчання, отримання соціальних послуг.
«Підписаним меморандумом ми закладаємо першу цеглину у фундамент майбутнього якісного соціального житла для маріупольців. За цим документом стоїть велика робота наших команд та, насамперед, реальні можливості для тисяч жителів нашої героїчної Донеччини. Житло – це ключова потреба внутрішньо переміщених осіб. Тільки серед маріупольців понад 60 тисяч родин залишилися без домівок, з них щонайменше 8 тисяч гостро потребують соціального житла. Відповіддю на цей запит стане нова концепція соціального житла європейського рівня. Дякую Уряду України та профільним міністерствам, які підтримують створення соціального житла для маріупольців», – зазначив В. Бойченко.
Проєкт будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб базується на сучасній європейській концепції соціального житла, яку розробили на запит Маріупольської міської ради. При розробці особливу увагу було приділено досвіду французького міста Гавр, який успішно реалізує аналогічні ініціативи починаючи з 50-х років минулого століття. На початковому етапі передбачається будівництво п’яти будинків, а також об’єктів соціальної інфраструктури. Всього в планах звести 10 житлових будинків.