15 / Вересень, 2023

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, Асоціація міст України спільно з Європейським Комітетом регіонів започаткувала Програму «Літні табори» для дітей з українських міст, сіл і селищ у країнах Європейського Союзу, щоб відволікти їх від повітряних тривог та обстрілів.

Завдяки Програмі понад 3000 дітей з усієї України відпочили в таких країнах, як Австрія, Греція, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Мальта, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Швеція.
Під час освітньо-культурних подорожей, діти змогли переключити увагу на позитивні моменти, які є часто недосяжними вдома.

 

Кожна подорож була унікальною, враховувала вік та інтереси дітей, а також передбачала відпочинок на воді (аквапарки, басейни, море та навіть океани), контакти з тваринами (у зоопарках та катання на конях на фермах), участь у спортивних змаганнях, зустрічі з однолітками. Діти знайомились із культурою та історією країн та муніципалітетів, у яких відпочивали, – відвідували історичні місця, культурні пам’ятки, музеї та художні галереї, театри, кінотеатри, місцеві фестивалі.

Діти також вчергове нагадували мешканцям європейських країн, що війна на території Європи триває, що потрібно підтримувати Україну та

    

«Ми відвідували аквапарк, зоопарк, художні виставки. Змагалися на спортивному майданчику та переглядали фільм в кінотеатрі. Під час відпочинку я познайомилась з новими друзями, з якими в нас вже є спільні спогади: як ми разом гуляли стародавніми вуличками. Це літо було насиченим і захоплюючим. Думаю, я надовго запам’ятаю радісні емоції від місцевих фестивалів та інших розваг», - поділилась одна з учасниць Програми «Літні табори» з деокупованої громади.

  

 

  

Асоціація міст України висловлює вдячність Європейському Комітету регіонів, кожному місту, муніципалітету, регіону Європи та світу за запрошення українських дітей до літніх таборів в рамках цієї Програми та поза нею.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)