У 2016 році працювало 189 опорних навчальних закладів, на фінансування яких пішло більше 621 млн. грн. Про це йшлося під час звіту Міністра освіти і науки Лілії Гриневич на годині запитань до Уряду у Верховній Раді України 9 червня 2017 року.
«Сьогодні ми маємо реальне покращення умов для здобуття дітьми якісної освіти на третьому ступені – у старшій школі. Це дуже важливо, бо зараз понад 33% дітей 10-х класів у сільській місцевості навчаються у класах до 10 учнів. Це також означає, що один й той самий вчитель може навчати дітей п’яти предметам, на кшталт, фізики, англійській та фізкультурі одночасно. У таких умовах не можна очікувати якісної освіти для цих дітей, тому їх ми маємо забезпечити хорошими умовами навчання у старшій профільній школі. Тому ми далі працюватимемо над тим, щоб довозити таких дітей у хороші школи, якщо такої можливості нема за місцем проживання», – наголосила Лілія Гриневич.
Для поліпшення оснащення та підвезення до опорних шкіл Уряд передбачив кошти – 200 млн. грн. на закупівлю автобусів та 300 млн. грн. на закупівлю обладнання для природничо-математичних кабінетів. Ці кошти передаються місцевим органам самоврядування, що добре орієнтуються у потребах та проводять відповідні тендери. Окремо для підтримки освіти в межах об’єднаних територіальних громад для закупівлі як автобусів, так і обладнання передбачено 300 млн. гривень – виключно на ОТГ.
Міністр підкреслила, що при цьому Міністерство освіти і науки України й надалі послідовно дотримується принципу, що початкова школа має знаходитися якнайближче до місця проживання дитини.
27 освітніх проектів загальною вартістю 557млн грн уже подано на фінансування Державним фондом регіонального розвитку, ще 160 млн. грн. із бюджету ДФРР прогнозовано буде спрямовано на освітні проекти до кінця року.
«Ми не ремонтували навчальні заклади впродовж попередніх десятиліть. Ми маємо зношену мережу навчальних закладів. У зв’язку з цим фонд регіонального розвитку спрямований у значній частині саме на капітальні ремонти і добудови навчальних закладів. Цього року понад 20% коштів ДФРР спрямовано саме на капітальні ремонти та покращення стану мережі шкіл», – зазначила Лілія Гриневич.
У 2016 році на розвиток мережі шкіл з ДФРР будо витрачено понад 607,5 млн. грн., що також склало близько 20% загального бюджету фонду. За період з 1 червня 2016 р. до 1 червня 2017 р. було побудовано 13 нових шкіл та 8 додаткових корпусів для уже діючих ЗНЗ загальною потужністю 4,6 тис. учнів.
Джерело: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/06/09/liliya-grinevich-ponad-2...(dfrr)-bude-spryamovano/