28 / Лютий, 2017

Київський апеляційним адміністративним судом залишене без задоволення апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції, яким визнано правомірним формування тарифів на вугілля за схемою «Роттердам+»

Зауважимо, що у вересні 2016 року екс-член НКРЕКП Андрій Герус подав позов у Київський окружний адміністративний суд щодо скасування постанови НКРЕКП від 3 березня 2016 року, якою була введена зазначена формула. Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну". Через застосування нової формули теплова генерація, зокрема, ДТЕК Ріната Ахметова і держпідприємство ПАТ "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

Герус переконує, що формула Роттердам+ дає вигідну формулу для ціни вугілля, у той час інші види палива (газ, мазут) не прив'язані цією методологією до якихось європейських бірж.

За словами А.Геруса, швидке українське правосуддя явно не захищає інтереси людей, а стало на сторону олігархів, підтримавши формування тарифів на вугілля за схемою «Роттердам +». Для того, щоб не закуповувати вугілля в окупантів, НКРЕКП запропонували імпортувати це вугілля за європейською ціною. Тарифи на електроенергію підвищили саме через це", - написала Войціцька.

За словами народного депутата України Вікторії Войціцької, за 2016 рік Україна імпортувала лише 1,6% антрацитового вугілля. Решту антрацитного вугілля - 98,4%, Україна купувала на окупованих Росією територіях і платила як за імпортоване вугілля з ПАР або Австралії. В результаті, держава переплатили більш як 10 млрд грн за «Ротердам+» з Донбасу.

"Ні обіцяної незалежності від вугілля із зони АТО для держави, ні справедливих тарифів на електроенергію для народу – лише надприбутки для олігархів, власників шахт, електростанцій і "смотрящіх", - наголосила Вікторія Войціцька.

За словами позивача, у справі щодо правомірності формування тарифів на вугілля за схемою «Ротердам+» буде подано касаційну скаргу.

За матеріалами Укрінформу

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)