Центральна дитяча бібліотека є центром організації дозвілля дітей м. Калуша на Івано-Франківщині. Дитяча бібліотека м. Калуша була заснована в 1946р. Знаходилася в приміщенні народного дому і фактично була спадкоємицею традицій читальні, яка була при товаристві «Просвіта». Книжковий фонд бібліотеки на той час становив 5000 примірників книг. У 1965 році дитяча бібліотека отримала нове приміщення на площі Ринок ( зараз пл. Героїв).
На початку 1979 року усі бібліотеки району були об’єднані в району централізовану бібліотечну систему. Відтоді дитяча бібліотека отримала статус Центральної районної дитячої бібліотеки з єдиним фондом, централізованим комплектуванням та єдиним довідково-інформаційним центром бібліотечної роботи з дітьми для всіх бібліотек району.
У 1980 році дитяча книгозбірня перебазувалася у новозбудоване приміщення на вул. Підвальній, 6.
На сьогодні центральна дитяча бібліотека є найбільшим інформаційно-дозвіллєвим центром міста. При бібліотеці працюють клуби за інтересами «Ляльковий портал», «МініЛеді», пізнавальна відеовітальня «Розумійко», ігровий куточок «Весела галявина», «Казкотерапія», «Бібліоняня», бібліотечний кінозал.
Клуби:
Члени клубу «Лялькового порталу» пропонують увазі користувачів бібліотеки лялькові вистави «Колобок», «Червона шапочка», «Різдвяний сон» та ін., а також запрошують усіх охочих до участі у виставах.
На заняттях клубу «МініЛеді», дівчатка можуть навчитися гарних манер, тонкощів рукоділля, дизайну, майстерності кулінарії.
А якщо ви любите подорожувати – пізнавальна відео вітальня «Розумійко», що діє у бібліотечному кінозалі, дасть вам можливість здійснити віртуальну мандрівку навколо світу.
Для найменших користувачів в ігровому куточку на «Веселій галявині» до ваших послуг «бібліоняня» (дуже зручно, коли потрібно батькам піти на годину у справах і залишити дошкільнят під наглядом професіоналів).
До ваших послуг безкоштовна зона Wi-Fi , де користувачі зможуть скористатися 3 планшетами та 5 електронними книгами.
Інформацію про діяльність бібліотеки Ви також знайдете на сторінці у Facebook
Аналітичний центр АМУ