29 / Листопад, 2018
Представництво МОМ в Україні у рамках проекту «Протидія торгівлі людьми в Україні (CTIP)» за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) оголошує конкурс для об'єднаних територіальних громад (ОТГ).
Мета проекту: Просування соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом інклюзивного місцевого врядування та соціальної згуртованості населення.
Є предметом подальшого узгодження фінансування.
Завдання проекту:
Залучити широке коло членів громади (місцеву владу, представників різних професійних груп, включаючи представників місцевого бізнесу, громадських організацій та ін.) до участі в плануванні та імплементації проектів, спрямованих на поліпшення соціально-економічних умов життя в громаді у таких сферах як:
  • надання соціальних послуг для населення громади за місцем проживання;
  • розвиток молоді, громадського сектору, волонтерства, соціальних та громадських ініціатив;
  • поліпшення умов для розвитку малого та середнього бізнесу;
  • відновлення соціальної та комунальної інфраструктури у пріоритетних сферах таких як освіта,  охорона здоров’я, екологія, управління водними ресурсами тощо;
  • покращення управління житловим сектором, енергоефективності і місцевого економічного розвитку;
  • попередження неврегульованої трудової міграції та зниження ризиків торгівлі людьми шляхом створення нових робочих місць.
Якщо у громаді:
  • наявні ідеї та попередній план заходів, які б допомогли  згуртувати громаду навколо проекту, спрямованого на соціально-економічний розвиток громади;
  • є можливість реалізовувати проект на умовах співфінансування;
  • є ініціативна група, яка об'єднує усі верстви населення, включаючи місцеву владу, представників різних професійних груп, у тому числі представників місцевого бізнесу, громадських організацій, освіти, представників соціально уразливих груп, таких як внутрішньо переміщені особи, національні меншини, люди з особливими потребами та ін.
Організатори запрошують взяти участь у конкурсі серед ОТГ для залучення до проекту. Для участі у конкурсі громади мають заповнити аплікаційну форму (завантажити), та надіслати її підписану та відскановану копію у термін до 30 листопада 2018 року (включно) на електронну адресу iomkievtenders@iom.int вказавши при цьому в темі електронного листа «UA1-2018-2763– Аплікаційна форма». 
Після закриття конкурсу МОМ відбере громади для проведення оціночного візиту (громади-переможці будуть визначені за результатами візиту). Дата і час візиту будуть узгоджені з відповідною ОТГ.
 
ОТГ, які будуть відібрані для участі в проекті, будуть залучені до наступних кроків реалізації проекту:  
 
І. Виїзні оціночні візити
МОМ проведе виїзні оціночні візити в попередньо відібрані громади для зустрічей з ініціативними групами на чолі с головою ОТГ. У рамках цих зустрічей громада матиме можливість презентувати свою ОТГ та плани її стратегічного розвитку, власного досвіду реалізації спільних проектів, і безпосередньо проект, який пропонується на розгляд МОМ.
 
ІІ. Розробка проектної пропозиції і бюджету проекту
Відібрані за результатами оціночних візитів громади почнуть розробку детальної пропозиції та бюджету запропонованого проекту. Форма проектної пропозиції та бюджету буде надана Міжнародною організацією з міграції.
Всі проекти мають бути направлені на поліпшення соціально-економічного стану ОТГ задля її стратегічного розвитку та залучення до активного громадського життя членів громади.
Проекти можуть включати наступні ініціативи та заходи:
  • надання соціальних послуг для населення громади за місцем проживання (наприклад, притулок для жінок, постраждалих від домашнього насильства);
  • надання адміністративних або інших послуг, що полегшують життя мешканців громади (наприклад ЦНАП)
  • відновлення або розширення соціальної та комунальної інфраструктури  у пріоритетних сферах таких як освіта (шкільна або дошкільна),  охорона здоров’я, екологія, управління водними ресурсами тощо;
  • розвиток молоді, громадського сектору, волонтерства, соціальних та громадських ініціатив (наприклад Молодіжна Рада)
  • поліпшення умов для розвитку малого та середнього бізнесу (наприклад, бізнес інкубатор проект спрямований на розвиток тій або інший бізнес сфери наприклад зелений туризм тощо);
  • покращення управління житловим сектором, енергоефективності і місцевого економічного розвитку (наприклад, поліпшення енергоефективності школи, дитячого садка).
III. Прийняття рішення щодо надання грантів
Відбіркова комісія МОМ протягом десяти днів приймає рішення щодо видачі грантів або формує свої рекомендації щодо доопрацювання заявки. Після того, як фінальна заявка затверджується відбірковою комісією, МОМ підписує угоду з ОТГ на реалізацію проекту. З моменту підписання угода є невід’ємною частиною  процесу імплементації проекту з чітким позначенням прав і обов'язків усіх сторін, у тому числі умов фінансування проекту обома сторонами, часові рамки плану реалізації проекту, звітності і моніторингу тощо.
Максимальний розмір гранту на реалізацію проекту – до 20 000 доларів США. МОМ надасть перевагу проектам, які найбільше відповідають вищезазначеним умовам, на конкурсних умовах. Фінальний розмір гранту буде визначено МОМ.
 
Довідки за е-поштою: iomkievtenders@iom.int
В темі електронного листа щодо отримання довідки слід зазначити наступне: UA1-2018-2763- питання за конкурсом, до уваги Алі Чабук.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)