06 / Жовтень, 2017

04 жовтня 2017 року відбулося засідання Комітету ВРУ  з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, на якому, зокрема, розглядався проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

Позицію Асоціації міст України представляли: директор Аналітичного центру Асоціації міст України Пархоменко Володимир Григорович та аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України – Онищук Ігор Іванович.

Крім того, на засіданні за участі віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства обговорювалася низка питань щодо процесу об’єднання територіальних громад.

Комітет відповідно до регламенту подав висновок щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», в якому знайшли своє відображення пропозиції Асоціації міст України.

Ключовими питаннями, на яких зупинилися представники АМУ, члени Комітету та інші присутні були:

  • Недопущення передачі на фінансування з місцевих бюджетів пільг населенню за житлово-комунальні послуги та погашення за рахунок коштів місцевих бюджетів заборгованості по таких пільгах за минулі роки.
  • Упереджений та необ’єктивний розподіл додаткової дотації на заклади освіти і охорони здоров’я (16,5 млрд грн). Таку дотацію передбачено лише обласним бюджетам без визначення механізму її подальшого розподілу між бюджетами ОТГ. Тобто, розподіл пропонується здійснювати в ручному режимі. Міста обласного значення в подальший розподіл не включено. 
  • Недопущення зміни мотиваційного механізму горизонтального вирівнювання щодо вилучення 80 відсотків коштів податкоспроможних бюджетів у вигляді реверсної дотації замість 50-відсоткового вилучення.

Загалом, за результатами розгляду проекту державного бюджету на 2018 рік, Комітет підтримав позицію АМУ та схвалив висновок Комітету з цього питання з урахуванням пропозицій та зауважень Асоціації міст України до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№7000) та проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№7116).

 

https://www.youtube.com/watch?v=imbxOgsiZ0k&feature=youtu.be

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)