06 / Жовтень, 2016

     

   05 жовтня 2016 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням Першого заступника голови Комітету Співаковського О. В. за участю Міністра освіти і науки України Гриневич Л. М., заступника Міністра фінансів України Марченка С. М. На захід були запрошені керівники обласних департаментів освіти і науки України, представники профспілок та науковці. Участь у засіданні взяла аналітик АМУ Мозгова Л. А. Найбільш дискусійними були перші три питання порядку денного, пов’язані з формуванням бюджету на 2017 рік. Комітетом прийнято такі актуальні для органів місцевого самоврядування рішення:

Щодо проекту Закону про Державний бюджет України на 2017 рік (реєстр. № 5000 від 15.09.2016р., КМУ).

  • Вважати проект Закону «Про державний бюджет України на 2017 рік» як такий, що не відповідає в достатній мірі потребам освіти та науки, створює додаткові недостатньо прораховані заходи, які виходять за межі законодавства, поглиблює кризові процеси в науці та сфері професійно-технічної освіти.
  • Рекомендувати Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доопрацювати проект Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» із урахуванням таких пропозицій:
  • відкрити бюджетну програму «Субвенція на здобуття професійно-технічної освіти за професіями загальнодержавного значення у професійно-технічних та інших навчальних закладах» та забезпечити видатки за цією програмою в обсязі 800 млн. грн. (600 млн. грн. – на фінансування підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення, що є пріоритетними для розвитку економіки країни, 200 млн. грн. − для забезпечення оновлення обладнання для підготовки кваліфікованих робітників у системі професійно-технічної освіти відповідно до пріоритетних дій Уряду);
  • збільшити видатки Міністерству освіти і науки України (загальнодержавні витрати) за КПКВК 2211190 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – на суму 3 млрд. грн. для фінансування поточних видатків навчальних закладів, обсяг видатків на утримання яких перевищує 40 відсотків видаткової частини відповідних місцевих бюджетів;
  • внести зміни до додатку № 6 до проекту Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» «Міжбюджетні трансферти (базова та реверсна дотації, освітня, медична субвенції та додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам) на 2017 рік» шляхом введення додаткової дотації у розмірі 477 млн. грн. бюджетам об’єднаних територіальних громад на формування освітніх округів (забезпечення спроможності бюджетів ОТГ фінансувати видатки на оплату праці непедагогічного персоналу).

Щодо проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (реєстр. № 5131 від 15.09.2016р., КМУ).

  • Рекомендувати Верховні Раді України проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» за результатами його розгляду в першому читанні підтримати за основу з урахуванням пропозицій Комітету, зокрема доповнити статтю 1032 частиною п’ятою у такій редакції: «Освітня субвенція в частині забезпечення видатків на здобуття загальної середньої освіти у професійно-технічних навчальних закладах призначається місцевому бюджету за рахунок видатків якого утримується відповідний навчальний заклад», передбачити збереження залишків коштів за субвенцією на здобуття професійно-технічної освіти за професіями загальнодержавного значення на кінець бюджетного періоду у місцевому бюджеті для використання у наступному бюджетному періоді та ін.

Щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (реєстр. № 5130 від 15.09.2016р., КМУ).

  • Рекомендувати Верховні Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» за результатами його розгляду в першому читанні відхилити.

 

Нагадуємо, що Асоціація міст України направляла всі свої пропозиції до формування бюджету на 2017 рік на адреси Комітетів Верховної Ради України.

Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти пропозиції АМУ враховані частково.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)