16 / Вересень, 2016

15 вересня Уряд схвалив проект державного бюджету на 2017 рік та направив документ до Парламенту.

При розробці проекту держбюджету на 2017 рік Уряд керувався головним принципом - бюджет має бути реалістичним, де всі видатки будуть підтверджені доходами.

Так у бюджеті-2017 ключовими напрямами системних реформ були визначені: 

  • Розвиток якості державних послуг
  • Захист державних інтересів
  • Підвищення соціального захисту 
  • Розвиток реального сектору економіки
  • Посилення регіонів (підтримка місцевих бюджетів та регіональних інвестиційних проектів в рамках реформи децентралізації)
  • Культура.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік, зазначив, що Уряд передбачає збільшення бюджету України у 2017 році до майже 876 млрд грн, що більше показника 2016 року на 16,9%. Крім того, Уряд прогнозує економічне зростання 3% ВВП.                                                     

Щодо реформи з децентралізації, Володимир Гройсман зауважив, що до 2014 року завжди центральна влада все робила для того, щоб концентрувати ресурси в своїх руках. "Жадібність цю владу і задушила - що демократичну, а потім ту, що узурпувала все в країні. Наша позиція є наступна - і за великим рахунком, це те, заради чого я прийшов у центральну владу, - зробити  децентралізацію таким чином, щоби кожна українська громада отримала достатньо фінансових ресурсів, достатньо можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях", - підкреслив Голова Уряду.

Зараз потрібно підкріплювати і підвищувати відповідальність місцевих органів влади, зокрема у сфері енергоефективності. Так, Уряд вважає за потрібне передати відповідальність щодо утримання житлово-комунальних послуг, що розповсюджуються на заклади освіти і охорони здоров'я. 15 млрд грн передбачається у бюджеті "для тих громад, яким це буде робити важко".

"Ми підтримаємо, і тут не буде жодних проблем. Але ми хочемо, щоб ця відповідальність переросла в енергоефективність", - зауважив Прем’єр-міністр.

До 9 млрд грн збільшується розмір державної підтримки у рамках Державного фонду регіонального розвитку. З них 1 млрд грн. буде спрямований на підтримку об’єднаних територіальних громад і 8 млрд грн - на соціально-економічний розвиток територій.

"Три важливих інструментів, які ми направимо реально як інвестицію в розвиток місцевої економіки", - зазначив Володимир Гройсман.

Читати детальніше на "Урядовому порталі"

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)