14 / Червень, 2017
Сьогодні, 14 червня, Уряд схвалив Основні напрямки бюджетної політики на 2018 – 2020 роки (так звану Бюджетну резолюцію), яку розробив Мінфін спільно з Урядом, експертами, профспілковими організаціями, Асоціацією міст України, а також міжнародними партнерами. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що вперше в Україні Уряд відкриває горизонт планування на три роки задля того, аби було зрозуміло, «куди йде країна». «Ми вирішили змінити підхід – перейти до середньострокового бюджетування, не на один рік, а на три. Ми чітко визначаємо, які економічні показники прогнозуємо на 3 роки, які пріоритети ставимо», – сказав Володимир Гройсман. Пріоритетними, за словами Глави Уряду, є продовження децентралізації й зміцнення місцевих бюджетів, підвищення соціальних стандартів, стимулювання промисловості й створення нових робочих місць. 
Більш детально презентував Бюджетну резолюцію на трирічну перспективу Міністр фінансів Олександр Данилюк. Проект Бюджетної резолюції до 2020 року започатковує новий процес планування державних фінансів на середньострокову перспективу і передбачає ріст економіки України на 4% до 2020 року, зниження інфляції до 5% до 2020 року, зниження дефіциту бюджету до 2% та зниження частки боргу до 55% ВВП.
У ході обговорення члени Уряду та присутні на засіданні підтримали ідею переходу на середньострокове планування, оскільки це є світовою практикою і дозволяє формувати галузеві програми розвитку на перспективу 2-3 років.
«Хочу подякувати за колосальну роботу Міністерству фінансів, Міністерству економіки, іншим Міністерствам, а також Асоціації міст України… », - підкреслив Володимир Гройсман.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан  подякував Міністерству фінансів України за можливість долучитися до формування документу та звернувся з проханням до Уряду при доопрацюванні Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки врахувати пропозиції АМУ, що були надіслані листом на адресу Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України, а також узгоджені пропозиції, напрацьовані за результатами узгоджувальної наради (читати далі). «У схвалених Урядом Основних напрямах бюджетної політики на 2018-2020 роки знайшли відображення положення розробленої АМУ Стратегії розвитку місцевих фінансів. Зокрема, щодо запровадження середньострокового планування бюджету на три роки», – зазначив Олександр Слобожан.
За результатами обговорення Кабінет Міністрів України схвалив проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки з триденним доопрацюванням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)