12 / Червень, 2018

За підсумками робочої наради, що відбулась 7 червня 2018 року під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України, Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва щодо удосконалення порядку та умов надання освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, від Кабінету Міністрів України до Асоціації міст України надійшов протокол наради.

У документі йдеться про спільний план дій профільних міністерств та Асоціації міст України у частині попередження заборгованості у виплаті заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, що має здійснюватись за кошти освітньої субвенції. Також визначено терміни роботи міжвідомчої робочої групи з удосконалення формули розподілу освітньої субвенції.

Протокол містить доручення обласним та Київській міській адміністраціям до 20 червня 2018 року проаналізувати стан забезпеченості коштами освітньої субвенції та підготувати пропозиції щодо перерозподілу таких коштів у межах місцевих бюджетів. У той же час нагадуємо, що на рахунках обласних бюджетів накопичились залишки освітньої субвенції, що в цілому станом на 1 квітня 2018 року складають 2,5 млрд. гривень.

За пропозицією АМУ та спільно з АМУ Міністерство фінансів України має до 25 червня 2018 року удосконалити критерії, за якими розподіляється між обласними бюджетами додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоровʼя. Крім того, протокол містить і інші питання.

ТЕКСТ протоколу читати за посиланням

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)