22 / Вересень, 2021

Із 23 вересня на території всіх регіонів України буде запроваджено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти.

22 вересня на засіданні Уряду Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет роз’яснив, як працюватимуть заклади освіти в умовах карантинних обмежень.
Міністр зазначив, що відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з обов’язкових документів. Якщо в закладі освіти менше 80% працівників мають такі документи (COVID-сертифікат, свідоцтво про вакцинацію, довідка 063), то заклад продовжує освітній процес в дистанційному режимі з використанням технологій дистанційного навчання.
 
МОН спільно з МОЗ ініціювали внесення змін до «карантинної» постанови Уряду №1236, якими передбачатиметься можливість здійснювати освітній процес у звичайному режимі незалежно від рівня епідемічної небезпеки закладам дошкільної освіти, спеціальним закладам загальної середньої освіти, 1-4 класам закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм. 

Також на засіданні Уряду 22 вересня Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко оголосив про введення обов'язкової вакцинації проти коронавірусної хвороби, зокрема для працівників закладів освіти. Такі заходи передбачені відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». 
Відповідно до протокольного рішення Уряду МОЗ має затвердити чіткий перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції. До нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій. 
 
АМУ нагадує, що нові норми постанови Кабінету Міністрів України №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 »  діятимуть вже з 23 вересня 2021 року. 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)