Представники Івано-Франківської громади відвідали місто Єлгава (Латвія) 22-26 липня з навчальним візитом, організованим Асоціацією міст України.
До складу української делегації ввійшли:
Надія Кромкач, заступниця директора департаменту, начальниця Управління економічного розвитку Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради,
Тетяна Ревчук, начальниця відділу комунальної політики, енергозбереження та екології Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради,
Наталія Пальчак, засновниця «Станіславської сироварні»,
Любов Драгомирецька, засновниця Мистецького дому «Тобівка»,
Ольга Богович, директорка ТОВ МБ «КОНСАЛТИНГ»,
Анна Оголь, керівниця компанії «AnyRobots»,
Ольга Рубчак, експертка Центру розвитку та впровадження проєктів Асоціації міст України.
Під час візиту делегація провела низку зустрічей з представниками муніципалітету, місцевого бізнесу та інноваційних хабів Єлгави.
Арта Нордмане, радниця голови Єлгавської міської ради з питань бізнесу, привітала учасників делегації та розповіла про основні інструменти підтримки, які надає влада місцевим підприємцям. Вона висловила готовність до співпраці, що сприятиме розвитку партнерських відносин між Україною та Латвією.
Скаідріте Букбарде, віцедиректорка Центру розвитку кадрів і компетенцій Земгальського регіону, презентувала програми, які Центр використовує для сприяння розвитку місцевому бізнесу, залученню інноваційних технологій, а також для покращення конкурентоспроможності та експортоорієнтованості. Вона окремо зупинилася на механізмах заохочення працівників до роботи в місцевих компаніях, способах мотивування до започаткування бізнесу приватними підприємцями. Поділилася досвідом промоції продукції, який виробляє малий та середній бізнес, висловила готовність до обміну практичними кейсами щодо підтримки підприємницької діяльності.
Зане Пастере та Еліза Ліга Лідака, експертки єлгавського бізнес-інкубатора Латвійського агентства інвестицій та розвитку, поділились досвідом написання грантових заявок, програм підтримки стартапів та продемонстрували результати кількох успішних проєктів.
Айя Малкална, генеральна директорка SIA Austras raksti, розповіла про освітні заходи та способи популяризації культурної спадщини Латвії. Детально зупинилася на технологічних особливостях виготовлення традиційного народного одягу. Вона висловила зацікавленість у написанні спільних проєктів з Мистецьким домом «Тобівка», які сприятимуть розвитку пізнавального інтересу до культурної спадщини України та Латвії.
Агіта Блума, генеральна директорка компанії «Agitabluma cheese», показала процес виготовлення сирів на заснованому та очолюваному нею виробництві. Детально зупинилася на особливостях підтримки, яку надає представникам бізнес-спільноти місцевий муніципалітет.
Крістапс Енкузенс, директор ІТ-платформи «KECOM RISINA SIA», презентував діджітал-рішення, розроблені його компанією, які використовує комунальне підприємство міста Єлгави для організації щоденної роботи працівників.
Надія Кромкач зазначила, що Єлгава є надійним партнером для Івано-Франківська. Співпраця підприємців, місцевої влади має значні перспективи у різних сферах, сприятиме посиленню сталого економічного розвитку обох країн та подальшому активному напрацюванню спільних моделей роботи.
У результаті навчального візиту була досягнута низка домовленостей, а саме:
- надання фахівцями Центру розвитку кадрів і компетенцій Земгальського регіону консультацій щодо методів підтримки малого та середнього бізнесу місцевою владою;
- поглиблення співпраці в сфері обміну інформацією, зокрема у науковій і підприємницькій галузях для впровадження інноваційних технологій;
- участь представників Івано-Франківського бізнесу у промоційних заходах – виставках, конференціях, ярмарках, які будуть проводитись у Єлгаві;
- започаткування та розвиток співробітництва українських та латвійських підприємців, які працюють в аналогічних напрямках.
За підсумками візиту обидві сторони виявили взаємний інтерес до реалізації спільних проєктів у сферах крафтового виробництва, IT-індустрії, культурних та соціальних проєктів, що сприятимуть зміцненню двосторонніх відносин та розширенню економічних можливостей обох регіонів та країн в цілому.
Захід організовано Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», в межах Програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини. Реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Програма, спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.
Детальніше: www.eu4business.org.ua.
Зміст публікації є виключною відповідальністю Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.