05 / Березень, 2024

28 лютого 2024 року понад 100 представників органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій та громадських організацій взяли участь у засіданні фахової мережі з питань освіти.

Мета засідання:

– обговорити «Реформу старшої профільної школи» та зібрати пропозиції органів місцевого самоврядування,

– підготувати профільні структурні підрозділи органів місцевого самоврядування до глобальних змін, які готуються в освіті.

Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міської ради, розповів про запровадження профільної середньої освіти у м. Чернігів.

Після презентації практичного досвіду ліцеїв представники мережі обговорили інформацію, викладену на стратегічних сесіях «Реформа старшої профільної школи» від Міністерства освіти і науки України, де Асоціація міст України брала активну участь. Зокрема, обговорили пропоновані критерії формування та системи профільної освіти, а також попереднє бачення реформи.

Питання інноваційних підходів до освіти у м. Київ, зокрема щодо нових підходів до організації предмету «Захист України», висвітлили:

Олена Фіданян, директор департаменту освіти КМДА, наголосила на необхідності на рівні держави ввести в освітніх закладах предмет «Захист України». Адже не громада повинна вишукувати кадри, кошти тощо на таку необхідну на третьому році війни навчальну дисципліну; викладач цієї дисципліни може бути комендантом укриття, а не керівник закладу.

Михайло Войцехівський, директор Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, презентував методичні рекомендації щодо викладання предмета «Захист України» у закладах загальної середньої освіти в Києві в 2024 році для учнів 10-11 класів, до розробки яких долучили фахівців ЗСУ та викладачів цього предмету.

Микита Бугайов, директор КНП «Освітня агенція міста Києва», презентував унікальний досвід розробки і втілення агенцією віртуального освітнього простору для дітей шкільного віку, яким можна користуватись безкоштовно.

Фахівці агенції презентували наступні проєкти:

Антон Смолін  – платформу «Імерсивні технології» для вивчення природничих наук за використання віртуальних технологій,

Каріна Хома – проєкт «Радіо П.О.Р.Ш.» або Перше онлайн радіо «Школа»,

Христина Ковкрак – проєкт «Школа блогерів. Простір юних контентмейкерів» та онлайн курс для освітян «Технології діджиталізації сучасної освіти».

Враховуючи запити структурних підрозділів з питань освіти органів місцевого самоврядування, було представлено сукупність проєктів, які допоможуть розвинути освіту.

Владислав Ковальов, експерт Асоціації міст України з питань освіти, модератор засідання, висловив позицію Асоціації міст України щодо залучення поліції охорони в освітніх закладах – оплачувати послуги поліції охорони повинна держава, а не громади коштом місцевого бюджету.

Засідання фахової мережі організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Відео засідання можна отримати в Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)