11 / Вересень, 2023

Радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан в ефірі Суспільне Спротив. Ужгород зазначила про нагальність доступності населених пунктів для інклюзивних людей, кількість яких в Україні, на жаль, зростає через військову агресію рф.

Так, Асоціація міст України у 2022 році розпочала співпрацю з Мінветеранів, щоб допомогти військовослужбовцям з інвалідністю якнайкраще соціалізовуватись у суспільстві.

Своєю чергою, деокуповані і навіть тимчасово окуповані громади об’єднались на основі Декларації Солідарності незламних міст і, включаючи допомогу донорів, розробляють проєкти громад, де враховано потреби людей з інвалідністю. Це питання також потребує перегляду будівельних норм, адже проблема доступу стосуються не лише будівель, а й транспорту, лікувальних закладів і решти громадських місць.

Для його вирішення громадам потрібні кошти. Тому Асоціація міст України виступає категорично проти намірів Мінфіну вилучити «військове» ПДФО з місцевих бюджетів, кошти з якого йдуть і на вирішення проблем доступності громад для людей з тими чи іншими обмеженнями.

Щодо об’єктів соціальної інфраструктури та житлових будинків, держава має створити, з одного боку, будівельні норми, правила інклюзивності, а з іншого – умови, тобто належне фінансування, щоби громади могли ці норми впроваджувати. І тут ми знову повертаємось до необхідності збереження «військового» ПДФО в громадах у проєкті Держбюджету на 2024 рік.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)