21 / Грудень, 2020
18 грудня Асоціація міст України взяла участь у засіданні робочої групи з управління знаннями у форматі Zoom-конференції з представниками Міністерства розвитку громад та територій, Державного агентства України з питань державної служби, програм міжнародної технічної підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні.
Більшість проектів міжнародної технічної допомоги, що працюють з метою підтримки процесу децентралізації, проводять навчання для територіальних громад. Однак, на сьогодні відсутня інформація про характер, географічне, тематичне покриття і часові рамки такого навчання.
Метою робочої групи є напрацювання конкретних пропозиції до створюваної для Мінрегіону інформаційної системи з проведення навчань щодо застосування чинного законодавства з питань діяльності органів місцевого самоврядування для територіальних громад. Така система як інструмент аналізу охоплення навчанням громад, визначення потреби у навчанні, а також потреби у конкретних напрямах і темах навчання, що є актуальними для громад, дасть можливість наочно побачити мапу охоплення навчанням, визначити громади, які не охоплені і потребують супроводу, визначити найбільш актуальні теми для громад, скоординувати дії партнерів, а також допоможе громадам визначитись у своїх потребах у навчанні та знайти варіанти для задоволеня цих потреб.
Проблема надзвичайно актуальна, оскільки в Україні проводяться реформи майже в кожній галузі, й супровід громад є запорукою готовності до впровадження реформ на місцях, обізнаності громад із своїми повноваженнями, володіння найкращими практиками, баченням стратегії розвитку своєї громади.  
У ході обговорення члени робочої групи визначили подальші кроки та можливості координації, напрацювали мінімальний перелік даних, які необхідні для запуску інформаційної системи в найкоротші терміни та погодили технічне завдання для створення такої системи із внесенням пропозицій до нього до кінця року.
Запуск системи заплановано на 1 січня 2021 року.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)