15 / Березень, 2023

 

Завдяки налагодженій співпраці між органами місцевого самоврядування та іноземним бізнесом, завдяки залученню коштів Уряду Франції, окремі громади зможуть покращити якість послуг у галузі водопостачання та водовідведення. Так на 4 квітня 2023 року в Закарпатській області заплановано урочисте відкриття трьох пілотних установок з підготовки питної води та очищення стічних вод. Зазначимо, що проблеми забезпечення якісного питного водопостачання та очищення стічних вод є дуже актуальними для невеликих територіальних громад, які не володіють достатнім фінансовим ресурсом для їх вирішення. Саме тому для реалізації пілотних проектів було обрано:

  • Хустську міську громаду, для реалізації проекту по встановленню модульної установки для очищення стічних вод (доповненої вермікомпостером);
  • Вишківську селищну громаду та Драгівську сільську громаду, для реалізації проектів з встановлення модульних установок для підготовки питної води.

Більш детально з реалізованими проектами можна ознайомитися за наступним посиланням.

Зазначимо, що проекти з доставки, встановлення та налагодження обладнання було реалізовано франко-українською компанією «BETEN INGÉNIERIE INTERNATIONAL», котра працює в Україні вже протягом тривалого часу.

Та на цьому співпраця органів місцевого самоврядування та компанії не припиняється, за сприяння Асоціації міст України планується реалізація наступного проекту, який має на меті запропонувати українським органам місцевого самоврядування технічні рішення у сфері водопостачання та водовідведення, засновані на технологіях швидкого реагування, адаптованих до відповідних параметрів інфраструктури. Йдеться про розробку невеликих модульних установок для підготовки питної води та очистки стоків, що відзначаються простотою експлуатації.

З метою збору більш детальної інформації щодо потреб органів місцевого самоврядування щодо питного водопостачання та очистки стічних води, визначення можливості залучення зовнішніх фінансових ресурсів для реалізації відповідних проектів, компанією розроблена коротка анкета-опитувальник, яка також містить запрошення на участь у урочистому відкритті пілотних установок.

Асоціація міст України закликає представників органів місцевого активно долучатися до анкетування та, відповідно, реалізації проектів з забезпечення якісного питного водопостачання та очистки стічних вод у своїх громадах.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)