08 / Січень, 2019
Асоціація міст України отримала відповідь Фонду державного майна України на звернення Голови АМУ Віталія Кличка до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозиціями вирішення проблемних питань теплопостачальних підприємств загалом, та ТЕЦ, зокрема.
У зверненні, серед іншого, пропонувалося передати до комунальної власності територіальних громад теплоелектроцентралі, власником яких є держава. Таку передачу пропонувалося здійснити після погашення кредиторської заборгованості ТЕЦ. Переймаючись необхідністю вирішення проблемних питань, пов’язаних з діяльністю ТЕЦ, Фонд державного майна України не вбачає можливості передачі їх до комунальної власності територіальних громад. Його позиція обґрунтовується тим, що не можуть бути передані до комунальної власності територіальних громад ті об’єкти, щодо яких вже прийняте рішення про приватизацію. Натомість, Фонд держмайна пропонує органам місцевого самоврядування прийняти участь у приватизації таких підприємств на загальних підставах.
Асоціація міст України категорично не підтримує таку пропозицію, оскільки у цьому випадку органи місцевого самоврядування будуть змушені забезпечити повне погашення кредиторської заборгованості ТЕЦ, яка лише перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ досягає кількох мільярдів гривень.
У відповіді Фонд державного майна України зазначає, що ним досягнуто зниження рівня обов’язкових розрахунків ТЕЦ з постачальником за отриманий природний газ з 90% до 60%, завдяки чому забезпечено постачання теплової енергії споживачам у штатному режимі.
Нагадаємо, 7 листопада 2018 року Асоціація міст України погодила проект відповідної постанови Уряду, який передбачав однаковий для всіх виробників теплової енергії рівень розрахунків за природний газ - не менше 70%. Але 14 листопада 2018 року Кабмін ухвалив постанову №942, яка передбачає необхідність здійснення розрахунків за спожитий природний газ для всіх виробників теплової енергії до 1 квітня 2019 року на рівні не менше 78%, при цьому розмір розрахунку державних підприємств має складати щонайменше 60%. Таким чином комунальні підприємства галузі теплопостачання, підтримка яких постійно здійснюється з місцевих бюджетів, суттєво дискримінуються по відношенню до теплопостачальників, якими управляє держава. Одним з наслідків цього є сприяння збільшенню заборгованості ТЕЦ за природний газ, яку потім пропонують погасити органам місцевого самоврядування після приватизації зазначених підприємств.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)