07 / Червень, 2023

На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань бюджету знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до статей 89, 90 Бюджетного кодексу України щодо розміщення регіонального замовлення на підготовку фахових молодших бакалаврів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти» реєстр. № 9026 від 16.02.2023.

Законопроєкт № 9026 передбачає закріплення обов’язку фінансування із бюджетів територіальних громад видатків на оплату послуг з підготовки фахівців у закладах професійної (професійно-технічної) освіти державної та/або комунальної власності (зміни до підпункт «в» пункту 2 частини першої статті 89).

Асоціація міст України не підтримує Законопроект № 9026, тому що:

1. Зміни, запропоновані проєктом, призведуть до розбалансування бюджетів територіальних громад, оскільки порушують принцип самостійність кожної ланки бюджетної системи України, потребуватимуть додаткових видатків із бюджетів місцевого самоврядування, адже повноваження на здійснення витрат бюджету мають відповідати обсягу надходжень бюджету на відповідний бюджетний період, а законопроектом не передбачаються відповідні джерела покриття таких видатків.
2. Проєкт не вирішує питання необхідності чіткого розподілу повноважень, а також врегулювання питання фінансування закладів відповідно до форми власності (державна чи комунальна власність).
3. Законопроєкт не передбачає врегулювання порядку передачі цілісних майнових комплексів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до власності територіальних громад.

Асоціація міст України звернулась до Комітету з питань бюджету з проханням прийняти рішення рекомендувати парламенту відхилити проєкт Закону України «Про внесення змін до статей 89, 90 Бюджетного кодексу України щодо розміщення регіонального замовлення на підготовку фахових молодших бакалаврів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти» реєстр. № 9026 від 16.02.2023.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)