31 / Жовтень, 2022

29 жовтня експерт АМУ Олег Гарник в ефірі телеканалу "Еспресо" розповів про дефіцит електроенергії у містах, про автономне енергозабезпечення та готовність комунальних систем до аварійних відключень.
Олег Гарник зазначив, що галузі тепло- та водопостачання – це фактично сфера відповідальності місцевого самоврядування. Від початку збройної агресії рф проти України громади напрацьовували механізми забезпечення стабільної роботи комунальних систем. Електроенергетика ж відноситься до сфери управління держави або приватного бізнесу, але органи місцевого самоврядування надають їм активну підтримку та допомогу у налагодженні функціонування енергосистеми.
«Забезпечення громади необіхними матеріально-технічними ресурсами відбувається постійно. Закупляються відповідні генератори та інша техніка для того, щоб мати змогу надати споживачам послуги тепло-, водопостачання та водовідведення. Там де критична ситуація, як, наприклад, у Миколаєві з питною водою, то уся Україна підтримала місто, направляючи спеціалізовані машини та установки для підвозу питної води громадянам. Наразі система вирішення проблем працює досить гнучко: коли в Миколаєві з’ясували, що відновлення централізованого водопостачання за розробленим проєктом не буде працювати ефективно, алгоритм забезпечення мешканців питною водою було переорієнтовано. Наразі влада в усіх громадах активно готується до загроз, пов’язаних з наслідками військової агресієї російської федерації. Постійно виникають нові виклики, відповідно очільники громад напрацьовують механізми для якнайшвидшої ліквідації небезпеки», – розповів О.Гарник.
Щодо найбільш вразливих після обстрілів міст і регіонів, експерт АМУ розповів, що немає однозначної відповіді, у яких регіонах найгірша ситуація та спостерігається найбільший дефіцит електроенергії і тепла. «Ми повинні ділити проблеми на дві категорії. Перша — це ті, які виникають внаслідок точкових ударів ракетами безпосередньо по об’єктах енергетичної інфраструктури. В цьому випадку спрогнозувати дефіцит енергоносіїв неможливо, оскільки ми не знаємо, куди будуть наноситися удари. Крім цього, не слід забувати про прифронтовій території, де відбуваються постійні артилерійські обстріли та ведуться бойові дії. Там існує вже друга проблема. В першому випадку, після одиничного влучання в енергетичні об’єкти, без енергоресурсів залишається частина регіону, однак усі комунальні служби працюють над якнайшвидшим відновленням постачання послуг для мешканців. В другому випадку, внаслідок системних обстрілів у прифронтових зонах руйнуються усі комунікації, які забезпечували подачу тепла, води та електроенергії, відповідно проблема там набагато глибша та масштабніша», - пояснив Олег Гарник.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)